Menu

Drenge årgang 2006

Udendørs forår 2017 - U11 drenge

Træningstider:
 - Mandage:  17:30 til 19:00 på Birkevej / Vestergade 
 - Onsdage:  17:30 til 19:00 på Fælleden

Sidste træningsdag er 21. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jan Overgaard
Træner
ingen pic
Thomas Hartung Damsgaard
Træner
ingen pic
Jesper Rensch Dorph
Træner
ingen pic
Torben Jørgensen
Træner
ingen pic
Hans Fink
Træner
ingen pic
Torben Mouritsen
Træner
ingen pic
Johnni Schou Sundgaard
Træner
ingen pic
Kasper Stefanek

Holdets aktiviteterFCS 2006 Drenge

Juni 2017
28.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
AFLYST - Træning Fælleden
på banerne
Juli 2017
3.
mandag

09:00 - 15:00

Andet
DBU Fodboldskole uge 27
31.
mandag

09:00 - 15:14

Andet
DBU Fodboldskole uge 31
August 2017
6.
søndag

10:00 - 11:30

Træningskamp
Træningskamp mod Viby i Viby - alle tre hold
på banerne
8.
tirsdag

07:00 - 02:00

Andet
Smukfest - bemanding af boder
Se vagtplan
14.
mandag

15:00 - 19:00

Andet
Smukfest - oprydning på boldbanerne
September 2017
22.
fredag

15:00 - 16:00

Stævne
Vejen Cup - overnatningsstævne
Oktober 2017
13.
fredag

16:00 - 14:00

Stævne
Øens Hold Cup - overnatningsstævne

KampprogramU12 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 44

August 2017

Horsens Nord
16. aug
Kl. 00.00
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
23. aug
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens fS

FC Skanderborg
30. aug
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Lund IF
September 2017

Brædstrup IF
4. sep
Kl. 00.00
Ude
Brædstrup Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
6. sep
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Odder IGF (3)

FC Skanderborg
13. sep
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens Nord

Horsens fS
20. sep
Kl. 00.00
Ude
CASA Arena Horsens

FC Skanderborg

Lund IF
27. sep
Kl. 00.00
Ude
Lund Stadion

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
4. okt
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Brædstrup IF

Odder IGF (3)
11. okt
Kl. 12.15
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg

KampprogramU12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår • Pulje 62

August 2017

FC Skanderborg
16. aug
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens Nord

Gylling B
23. aug
Kl. 00.00
Ude
Gylling Skole

FC Skanderborg

FC Skanderborg
30. aug
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hørning IF
September 2017

Hovedgaard IF
4. sep
Kl. 00.00
Ude
Hovedgård Idrætscenter

FC Skanderborg

FC Skanderborg
6. sep
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Odder IGF

Horsens Nord
13. sep
Kl. 00.00
Ude
Gedved Hallen - Udendørs

FC Skanderborg

FC Skanderborg
20. sep
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Gylling B

Hørning IF
27. sep
Kl. 00.00
Ude
Højbo Stadion

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
4. okt
Kl. 00.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hovedgaard IF

Odder IGF
11. okt
Kl. 11.00
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg