Menu

Drenge årgang 2007

Udendørs forår 2017 - U9 drenge

Træningstider:
 - Mandage:  17:30 til 19:00 på Birkevej / Vestergade 
 - Torsdage:  17:30 til 19:00 på banerne ved Niels Ebbesen Skolen

Sidste træningsdag er 22. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træninge

Trænere

Træner
profil
Jakob Peter Thomsen

Holdets aktiviteterFCS 2007 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU11 Drenge A (2007) 8M - Efterår • Pulje 3

August 2017

FC Skanderborg
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Odder IGF

FC Skanderborg
27. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hedensted IF
September 2017

Horsens fS
3. sep
Kl. 10.00
Ude
CASA Arena Horsens

FC Skanderborg

TMG
3. sep
Kl. 10.40
Ude
CASA Arena Horsens

FC Skanderborg

FC Skanderborg
10. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Højbo Stadion

BMI

FC Skanderborg
10. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Højbo Stadion

Østbirk IF

FC Skanderborg
17. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Hedensted Stadion

Hørning IF

Hedensted IF
17. sep
Kl. 10.40
Ude
Hedensted Stadion

FC Skanderborg
Oktober 2017

Horsens fS
1. okt
Kl. 10.00
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg

TMG
1. okt
Kl. 10.40
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg

KampprogramU11 Drenge B1 (2007) 8M - Efterår • Pulje 13

August 2017

Horsens KFUM
26. aug
Kl. 10.00
Ude
Bankagerhallen

FC Skanderborg

FC Horsens
26. aug
Kl. 10.40
Ude
Bankagerhallen

FC Skanderborg
September 2017

Brædstrup IF
3. sep
Kl. 12.40
Ude
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

FC Skanderborg

FC Skanderborg
3. sep
Kl. 13.20
Hjemme
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

Odder IGF

Ry Fodbold
9. sep
Kl. 10.00
Ude
Hatting Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
9. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Hatting Stadion

Hatting-Torsted Fodbold

FC Skanderborg
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens KFUM

FC Skanderborg
16. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

FC Horsens
Oktober 2017

FC Skanderborg
1. okt
Kl. 13.40
Hjemme
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

Brædstrup IF

Odder IGF
1. okt
Kl. 14.20
Ude
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

FC Skanderborg

KampprogramU11 Drenge C (2007) 8M - Efterår • Pulje 34

August 2017

FC Skanderborg
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens Freja

FC Skanderborg
27. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hårby IK 81
September 2017

FC Skanderborg
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Frisholm Stadion

Horsens fS

FC Skanderborg
3. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Frisholm Stadion

Stensballe IK

EIF/NSG
10. sep
Kl. 10.00
Ude
Virring Hallen

FC Skanderborg

Team Østjylland
10. sep
Kl. 10.40
Ude
Virring Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
17. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Borgernes Hus

Them GF

Hårby IK 81
17. sep
Kl. 10.40
Ude
Borgernes Hus

FC Skanderborg
Oktober 2017

Horsens fS
1. okt
Kl. 10.00
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg

Stensballe IK
1. okt
Kl. 10.40
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg