Menu

Drenge årgang 2008

Udendørs forår 2017 - U9 drenge

Træningstider:
 - Mandage:  17:00 til 18:30 på Birkevej / Vestergade 
 - Onsdage:  17:00 til 18:30 på Fælleden

Sidste træningsdag er 21. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Trænere

Træner
ingen pic
Jakob Dam
Træner
ingen pic
Søren Hoy Olrik
Træner
ingen pic
Thomas Lyng-Jeppesen
Træner
ingen pic
Morten Vest
Assistenttræner
ingen pic
Sofie Hadbjerg
Assistenttræner
ingen pic
Emil Sejrsen
Holdleder
ingen pic
Lene krogh Sejrsen
Holdleder
ingen pic
Mette Balle Dam
Holdleder
ingen pic
Mette Aagaard Kristensen
Cheftræner
ingen pic
Morten Sejrsen

Holdets aktiviteterFCS 2008 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 513

August 2017

FC Skanderborg
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

tst Fodbold

FC Skanderborg
26. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Brædstrup IF
September 2017

Silkeborg IF
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Søholt Idrætsanlæg

FC Skanderborg

Ry Fodbold
2. sep
Kl. 10.40
Ude
Søholt Idrætsanlæg

FC Skanderborg

FC Skanderborg
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Klank Idrætsanlæg

Stensballe IK

FC Skanderborg
9. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Klank Idrætsanlæg

IF Lyseng (1)

FC Skanderborg
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Brædstrup Stadion

Galten FS

Brædstrup IF
16. sep
Kl. 10.40
Ude
Brædstrup Stadion

FC Skanderborg

Silkeborg IF
30. sep
Kl. 10.00
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg

Ry Fodbold
30. sep
Kl. 10.40
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg

KampprogramU10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 526

August 2017

Them GF (1)
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Frisholm Stadion

FC Skanderborg

Them GF (2)
27. aug
Kl. 10.40
Ude
Frisholm Stadion

FC Skanderborg
September 2017

FC Skanderborg
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hovedgaard IF (1)

Hovedgaard IF (2)
3. sep
Kl. 10.40
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg

Ry Fodbold
10. sep
Kl. 10.00
Ude
INOX Park

FC Skanderborg

Brædstrup IF
10. sep
Kl. 10.40
Ude
INOX Park

FC Skanderborg

FC Skanderborg
17. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Borgernes Hus

Hårby IK 81

FC Skanderborg
17. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Borgernes Hus

Them GF (2)
Oktober 2017

FC Skanderborg
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Hovedgård Idrætscenter

Hovedgaard IF (1)

FC Skanderborg
1. okt
Kl. 10.40
Hjemme
Hovedgård Idrætscenter

Hovedgaard IF (2)

KampprogramU10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 545

August 2017

FC Skanderborg (2)
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Virring/Vitved UI

FC Skanderborg (1)
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stilling IF

FC Skanderborg (2)
26. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stilling IF

FC Skanderborg (1)
26. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Virring/Vitved UI
September 2017

Brædstrup IF
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Brædstrup Stadion

FC Skanderborg (2)

Solbjerg IF
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Brædstrup Stadion

FC Skanderborg (1)

Solbjerg IF
2. sep
Kl. 10.40
Ude
Brædstrup Stadion

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
2. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Brædstrup Stadion

Brædstrup IF

FC Skanderborg (2)
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Ry Fodbold

FC Skanderborg (1)
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Østbirk IF

FC Skanderborg (2)
9. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Østbirk IF

FC Skanderborg (1)
9. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Ry Fodbold

FC Skanderborg (2)
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Stilling Skole

FC Skanderborg (1)

Stilling IF
16. sep
Kl. 10.40
Ude
Stilling Skole

FC Skanderborg (2)

Virring/Vitved UI
16. sep
Kl. 10.40
Ude
Stilling Skole

FC Skanderborg (1)

Brædstrup IF
30. sep
Kl. 10.00
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (2)

Solbjerg IF
30. sep
Kl. 10.00
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (1)

Solbjerg IF
30. sep
Kl. 10.40
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (2)

Brædstrup IF
30. sep
Kl. 10.40
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (1)