Menu

Drenge årgang 2009

Udendørs efterår 2017 - U9 drenge

Træningstider:
 - Tirsdage:   16:45 til 18:00 på Birkevej / Vestergade 
 - Torsdage:  16:45 til 18:00 på Birkevej / Vestergade 

Sidste træningsdag er 22. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Holdets stab

Træner
ingen pic
Carsten Mathiasen
Træner
ingen pic
Peter Rose Nøhr
Holdleder
ingen pic
Palle Wrang Christensen
Holdleder
profil
Bent Pedersen

Holdets aktiviteterFCS 2009 Drenge

August 2017
20.
søndag

18:00 - 20:00

Andet
AGF - Brøndby
A5-A8 (til højre for hovedindgangen)
22.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
24.
torsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
26.
lørdag

11:00 - 12:20

DBU-Stævne
Stævne: v/ Solbjergskolens Idrætshal
26.
lørdag

11:00 - 12:20

DBU-Stævne
Stævne: v/ Solbjergskolens Idrætshal
26.
lørdag

12:00 - 13:20

DBU-Stævne
Stævne: Stensballe Hallen
29.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
31.
torsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
September 2017
1.
fredag

16:00 - 13:00

Andet
Træningslejr
Vestergade
5.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
7.
torsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
9.
lørdag

09:30 - 10:50

DBU-Stævne
Stævne: Østbirk Hallen
9.
lørdag

09:30 - 10:50

DBU-Stævne
Stævne: Østbirk Hallen
9.
lørdag

11:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Vinding Stadion
9.
lørdag

11:20 - 12:40

DBU-Stævne
Stævne: Malling Skole
10.
søndag

12:40 - 14:00

DBU-Stævne
Stævne: Mårslet Stadion
12.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
14.
torsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
16.
lørdag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
16.
lørdag

11:00 - 12:20

DBU-Stævne
Stævne: Dagnæs Stadion
16.
lørdag

11:00 - 12:20

DBU-Stævne
Stævne: Virring Hallen
16.
lørdag

12:00 - 13:20

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
16.
lørdag

12:00 - 13:20

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
19.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
21.
torsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
26.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
28.
torsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
30.
lørdag

12:00 - 13:20

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
30.
lørdag

12:00 - 13:20

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
30.
lørdag

12:00 - 13:20

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
Oktober 2017
1.
søndag

11:00 - 12:20

DBU-Stævne
Stævne: Egebjerghallen
1.
søndag

11:00 - 12:20

DBU-Stævne
Stævne: Egebjerghallen
3.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
5.
torsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
10.
tirsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade
12.
torsdag

17:00 - 18:15

Træning
Træning
Vestergade

KampprogramU9 Drenge A (2009) 5M - Efterår • Pulje 563

August 2017

FC Skanderborg 2
26. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Stensballe Hallen

Hatting-Torsted Fodbold

FC Skanderborg 2
26. aug
Kl. 12.40
Hjemme
Stensballe Hallen

Them GF
September 2017

Vinding SF (1)
9. sep
Kl. 11.00
Ude
Vinding Stadion

FC Skanderborg 2

Vinding SF (2)
9. sep
Kl. 11.45
Ude
Vinding Stadion

FC Skanderborg 2

Odder IGF
16. sep
Kl. 11.00
Ude
Dagnæs Stadion

FC Skanderborg 2

BUF Horsens
16. sep
Kl. 11.40
Ude
Dagnæs Stadion

FC Skanderborg 2

FC Skanderborg 2
30. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hatting-Torsted Fodbold

FC Skanderborg 2
30. sep
Kl. 12.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Them GF

KampprogramU9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 577

September 2017

Østbirk IF
9. sep
Kl. 09.30
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg (2)

Egebjerg IF
9. sep
Kl. 09.30
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg (1)

Egebjerg IF
9. sep
Kl. 10.10
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg (2)

Østbirk IF
9. sep
Kl. 10.10
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
9. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Gedved IF

FC Skanderborg (2)
9. sep
Kl. 12.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Gedved IF

FC Skanderborg (1)
16. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens fS (1)

FC Skanderborg (2)
16. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens fS (2)

FC Skanderborg (2)
16. sep
Kl. 12.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens fS (1)

FC Skanderborg (1)
16. sep
Kl. 12.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens fS (2)
Oktober 2017

Egebjerg IF
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Egebjerghallen

FC Skanderborg (1)

Østbirk IF
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Egebjerghallen

FC Skanderborg (2)

Østbirk IF
1. okt
Kl. 11.40
Ude
Egebjerghallen

FC Skanderborg (1)

Egebjerg IF
1. okt
Kl. 11.40
Ude
Egebjerghallen

FC Skanderborg (2)

KampprogramU9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 598

August 2017

FC Skanderborg (2)
26. aug
Kl. 11.00
Hjemme
v/ Solbjergskolens Idrætshal

FC Skanderborg 1

FC Skanderborg (2)
26. aug
Kl. 11.40
Hjemme
v/ Solbjergskolens Idrætshal

TMG

Solbjerg IF
26. aug
Kl. 11.40
Ude
v/ Solbjergskolens Idrætshal

FC Skanderborg 1
September 2017

BMI (2)
9. sep
Kl. 11.20
Ude
Malling Skole

FC Skanderborg (2)

BMI (1)
9. sep
Kl. 12.00
Ude
Malling Skole

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg 1
10. sep
Kl. 12.40
Hjemme
Mårslet Stadion

Baunehøj FC

FC Skanderborg 1
10. sep
Kl. 13.20
Hjemme
Mårslet Stadion

Virring/Vitved UI

FC Skanderborg 1
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

BMI (2)

FC Skanderborg 1
16. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

BMI (1)

Baunehøj FC
16. sep
Kl. 11.00
Ude
Virring Hallen

FC Skanderborg (2)

Virring/Vitved UI
16. sep
Kl. 11.40
Ude
Virring Hallen

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (2)
30. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg 1

Solbjerg IF
30. sep
Kl. 12.40
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg 1

FC Skanderborg (2)
30. sep
Kl. 12.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

TMG