Menu

Drenge årgang 2009

Vinter 2017-2018 - U9 drenge

Træningstider:
 - Mandage:  16:45 til 18:15 på kunstgræsbanen på Fælleden
 - Tirsdage:  17:30 til 19:00 i Gymnasiehallen


Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Holdets stab

Holdleder
profil
Bent Pedersen
Træner
ingen pic
Carsten Mathiasen
Træner
ingen pic
Peter Rose Nøhr
Holdleder
ingen pic
Palle Wrang Christensen

Holdets aktiviteterFCS 2009 Drenge

Februar 2018
25.
søndag

10:00 - 12:00

Stævne
Indendørsturnering, runde 4
Marts 2018
10.
lørdag

10:00 - 12:00

Stævne
Futsalstævne

KampprogramU9 Drenge C Region 3 Futsal (2009) - 04.02.18 • Pulje 20

Februar 2018

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Hatting Hallen

Vejle Kammeraterne

Hørning IF (2)
Spillet
Ude
Hatting Hallen

FC Skanderborg

Hørning IF (1)
Spillet
Ude
Hatting Hallen

FC Skanderborg

Vejle Kammeraterne
Spillet
Ude
Hatting Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Hatting Hallen

Hørning IF (2)

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Hatting Hallen

Hørning IF (1)

KampprogramU9 Drenge A Region 3 Futsal (2009) - 04.02.18 • Pulje 16

Februar 2018

Kolding B
Spillet
Ude
AVK Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
AVK Hallen

Kolind/Perstrup IF

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
AVK Hallen

AGF, Aarhus

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
AVK Hallen

Kolding B

Kolind/Perstrup IF
Spillet
Ude
AVK Hallen

FC Skanderborg

AGF, Aarhus
Spillet
Ude
AVK Hallen

FC Skanderborg

KampprogramU9 Drenge B Region 3 Futsal (2009) - 04.02.18 • Pulje 17

Februar 2018

FC Skanderborg (1)
Spillet
Hjemme
AVK Hallen

AGF, Aarhus

Grenaa IF
Spillet
Ude
AVK Hallen

FC Skanderborg (1)

AIA/Tranbjerg (1)
Spillet
Ude
AVK Hallen

FC Skanderborg (1)

AGF, Aarhus
Spillet
Ude
AVK Hallen

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
Spillet
Hjemme
AVK Hallen

Grenaa IF

FC Skanderborg (1)
Spillet
Hjemme
AVK Hallen

AIA/Tranbjerg (1)

KampprogramU9 Drenge B Region 3 Futsal (2009) - 04.02.18 • Pulje 18

Februar 2018

FC Skanderborg (2)
Spillet
Hjemme
AVK Hallen

Hørning IF

AIA/Tranbjerg (2)
Spillet
Ude
AVK Hallen

FC Skanderborg (2)

Hørning IF
Spillet
Ude
AVK Hallen

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (2)
Spillet
Hjemme
AVK Hallen

AIA/Tranbjerg (2)

KampprogramU9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 57

Februar 2018

FC Langelinie (2)
25. feb
Kl. 08.50
Ude
Spektrum Odder, Hal 2

FC Skanderborg (3)

FC Skanderborg (2)
25. feb
Kl. 09.00
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

VSK Aarhus

FC Skanderborg (3)
25. feb
Kl. 09.30
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

Kolt/Hasselager IF (2)

Odder IGF (2)
25. feb
Kl. 09.40
Ude
Spektrum Odder, Hal 2

FC Skanderborg (2)

FC Langelinie (2)
25. feb
Kl. 10.00
Ude
Spektrum Odder, Hal 2

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (3)
25. feb
Kl. 10.10
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

Odder IGF (2)

FC Skanderborg (2)
25. feb
Kl. 10.30
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

FC Skanderborg (3)

FC Skanderborg (2)
25. feb
Kl. 10.50
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

Kolt/Hasselager IF (2)

FC Skanderborg (3)
25. feb
Kl. 11.10
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

VSK Aarhus

KampprogramU9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 58

Februar 2018

Stautrup IF (2)
25. feb
Kl. 11.50
Ude
Spektrum Odder, Hal 2

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
25. feb
Kl. 12.20
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

Horsens fS

Hatting-Torsted Fodbold
25. feb
Kl. 12.50
Ude
Spektrum Odder, Hal 2

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
25. feb
Kl. 13.20
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

Odder IGF (1)

Hornsyld IF
25. feb
Kl. 13.40
Ude
Spektrum Odder, Hal 2

FC Skanderborg (1)

KampprogramU9 Drenge C INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 68

Februar 2018

FC Skanderborg (1)
25. feb
Kl. 14.10
Hjemme
Hundslund Hallen

Sabro IF

VRI (1)
25. feb
Kl. 14.30
Ude
Hundslund Hallen

FC Skanderborg (1)

Viby IF (1)
25. feb
Kl. 14.50
Ude
Hundslund Hallen

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
25. feb
Kl. 15.20
Hjemme
Hundslund Hallen

Christiansbjerg IF

Voerladegaard IF
25. feb
Kl. 15.50
Ude
Hundslund Hallen

FC Skanderborg (1)