Menu

Drenge årgang 2010

Vinter 2017-2018 - U8 drenge

Træningstider:
 - Mandage:  16:45 til 18:00 på kunstgræsbanen ved Fælleden 
 - Torsdage:  17:15 til 18:15 i Niels Ebbesen Skolens hal


Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Holdets stab

Holdleder
profil
Preben Kirk Elkjær
Træner
profil
Senad Rahmanovic
Træner
ingen pic
Thomas Skipper
Træner
ingen pic
Hans Just Andersen
Træner
ingen pic
Kasper Stampe Madsen
Træner
profil
Henrik Leth Mortensen
Træner
ingen pic
Peter Liestmann
Træner
ingen pic
Mateo Fuentes
Træner
ingen pic
Søren Kristensen

Holdets aktiviteterFCS 2010 Drenge

Februar 2018
22.
torsdag

17:15 - 18:15

Træning
U8 torsdage A-træning i NES
NES-hallen
26.
mandag

16:45 - 18:00

Træning
U8 mandag på lysbanen
Lysbane v Fælleden
Marts 2018
1.
torsdag

17:15 - 18:15

Træning
U8 torsdag BC-træning i NES-hallen
NES-hallen
5.
mandag

16:45 - 18:00

Træning
U8 mandag på lysbanen
Lysbane v Fælleden
8.
torsdag

17:15 - 18:15

Træning
U8 torsdage A-træning i NES
NES-hallen
10.
lørdag

10:00 - 11:00

Stævne
Stævne for A og B
10.
lørdag

10:00 - 11:00

Stævne
Stævne for B og C
12.
mandag

16:45 - 18:00

Træning
U8 mandag på lysbanen
Lysbane v Fælleden
15.
torsdag

17:15 - 18:15

Træning
U8 torsdag BC-træning i NES-hallen
NES-hallen
19.
mandag

16:45 - 18:00

Træning
U8 mandag på lysbanen
Lysbane v Fælleden
22.
torsdag

17:15 - 18:15

Træning
Aflyses? U8 torsdage A-træning i NES
NES-hallen
26.
mandag

16:45 - 18:00

Træning
U8 mandag på lysbanen
Lysbane v Fælleden
29.
torsdag

17:15 - 18:15

Træning
U8 torsdag BC-træning i NES-hallen
NES-hallen

KampprogramU8 Drenge A Region 3 Futsal (2010) - 04.02.18 • Pulje 21

Februar 2018

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
tst Aktivcenter

Hobro IK

Dronningborg B (2)
Spillet
Ude
tst Aktivcenter

FC Skanderborg

Dronningborg B (1)
Spillet
Ude
tst Aktivcenter

FC Skanderborg

KampprogramU8 Drenge C Region 3 Futsal (2010) - 04.02.18 • Pulje 24

Februar 2018

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Egelund Idrætscenter

Dronningborg B

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Egelund Idrætscenter

Grejs-Dalen IK

Viby IF
Spillet
Ude
Egelund Idrætscenter

FC Skanderborg

Hørning IF
Spillet
Ude
Egelund Idrætscenter

FC Skanderborg