Menu

Drenge årgang 2010

Udendørs efterår 2017 - U8 drenge

Træningstider:
 - Mandage:  17:30 til 18:30 på Birkevej / Vestergade 
 - Torsdage:  17:00 til 18:00 på banerne ved Niels Ebbesen Skolen

Sidste træningsdag er 22. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Holdets stab

Træner
profil
Senad Rahmanovic
Træner
ingen pic
Thomas Skipper
Træner
ingen pic
Hans Just Andersen
Holdleder
profil
Preben Kirk Elkjær

Holdets aktiviteterFCS 2010 Drenge

August 2017
26.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
26.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
27.
søndag

09:00 - 10:00

DBU-Stævne
Stævne: Mårslet Stadion
27.
søndag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Hou Hallen (Udendørs)
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 18:00

Stævne
Jyske 3-bold storstævne v. Grenaa IF
HSM Arena Grenå, Stadion Allé 25, 8500 Grenaa
9.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Beder Skole
9.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Beder Skole
9.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Malling Skole
10.
søndag

10:00 - 11:00

DBU-Stævne
Stævne: Kunstgræsbanen Spektrum Odder
10.
søndag

10:00 - 18:00

Stævne
3-bold storstævne i Viborg Nørremarken
Nordre Skole, H.C. Andersens Vej 5, 8500 Grenaa
16.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: INOX Park
16.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: INOX Park
16.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
17.
søndag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: v/ Solbjergskolens Idrætshal
30.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
30.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
30.
lørdag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Virring Hallen
Oktober 2017
1.
søndag

11:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget

KampprogramU8 Drenge A (2010) 5M - Efterår • Pulje 612

August 2017

FC Skanderborg Syd
26. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

AGF, Aarhus

FC Skanderborg
26. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

TMG

FC Skanderborg
26. aug
Kl. 12.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

AGF, Aarhus

FC Skanderborg Syd
26. aug
Kl. 12.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

TMG
September 2017

BMI (1)
9. sep
Kl. 11.00
Ude
Beder Skole

FC Skanderborg

BMI (2)
9. sep
Kl. 11.00
Ude
Beder Skole

FC Skanderborg Syd

BMI (2)
9. sep
Kl. 11.40
Ude
Beder Skole

FC Skanderborg

BMI (1)
9. sep
Kl. 11.40
Ude
Beder Skole

FC Skanderborg Syd

Ry Fodbold
16. sep
Kl. 11.20
Ude
INOX Park

FC Skanderborg Syd

IF Lyseng
16. sep
Kl. 11.20
Ude
INOX Park

FC Skanderborg

IF Lyseng
16. sep
Kl. 11.50
Ude
INOX Park

FC Skanderborg Syd

Ry Fodbold
16. sep
Kl. 11.50
Ude
INOX Park

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

TMG

FC Skanderborg Syd
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

AGF, Aarhus

FC Skanderborg Syd
1. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

TMG

FC Skanderborg
1. okt
Kl. 10.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

AGF, Aarhus

KampprogramU8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 625

August 2017

FC Skanderborg
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Hou Hallen (Udendørs)

Stilling IF

FC Skanderborg
27. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Hou Hallen (Udendørs)

Hovedgaard IF
September 2017

Odder IGF (3)
10. sep
Kl. 10.00
Ude
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

FC Skanderborg

Odder IGF (4)
10. sep
Kl. 10.30
Ude
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

FC Skanderborg

Hørning IF (3)
17. sep
Kl. 11.00
Ude
v/ Solbjergskolens Idrætshal

FC Skanderborg

Solbjerg IF
17. sep
Kl. 11.30
Ude
v/ Solbjergskolens Idrætshal

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
1. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stilling IF

FC Skanderborg
1. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hovedgaard IF

KampprogramU8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 647

August 2017

Virring/Vitved UI
27. aug
Kl. 09.00
Ude
Mårslet Stadion

FC Skanderborg Syd

TMG
27. aug
Kl. 09.30
Ude
Mårslet Stadion

FC Skanderborg Syd
September 2017

FC Skanderborg Syd
9. sep
Kl. 12.40
Hjemme
Malling Skole

IF Lyseng

FC Skanderborg Syd
9. sep
Kl. 13.20
Hjemme
Malling Skole

Stilling IF

FC Skanderborg Syd
16. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

AIA/Tranbjerg (2)

FC Skanderborg Syd
16. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

AIA/Tranbjerg (1)

Virring/Vitved UI
30. sep
Kl. 11.00
Ude
Virring Hallen

FC Skanderborg Syd

TMG
30. sep
Kl. 11.30
Ude
Virring Hallen

FC Skanderborg Syd