Menu

Piger årgang 2008

Udendørs efterår 2017 - U10 piger

Vi træner på banerne ved Vestergade.  Vi træner på de nye 5-mands på FØLA (længst væk fra klubhuset).

Tirsdage:   17:30 til 19:00
Torsdage:  17:30 til 19:00

Første træningsdag er torsdag 17. august.  Sidste træningsdag er måske torsdag 12. oktober (måske senere).

Indendørs sæsonen begynder tirsdag 7. november.


Nye spillere

Ring til Christopher Winkel på 20 24 74 94 for at høre om træningen.  Eller mød bare op på banerne og træn med en dag :)


Hold i foråret 2017 - U10 piger

Vi har tilmeldt tre hold i DBU's turneringer:
 - 1 A-hold i U10 A/B rækken
 - 2 B-hold i U10 B rækken

... og måske dukker vi op til diverse stævner :)

 

Trænere

Træner
profil
Christopher Winkel
Træner
ingen pic
Peter Rose Nøhr
Træner
ingen pic
Marianne Lund Mouritsen

Holdets aktiviteterFCS 2008 Piger

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU9 Piger A (2008) 5M - Forår • Pulje 740

April 2017

Ry Fodbold
Spillet
Ude
INOX Park

FC Skanderborg

Galten FS
Spillet
Ude
INOX Park

FC Skanderborg
Maj 2017

Stilling IF
Spillet
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg

ASA, Aarhus
Spillet
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Romalt Stadion

Romalt IF

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Romalt Stadion

IF Lyseng
Juni 2017

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Lystrup Idrætsanlæg

Ry Fodbold

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Lystrup Idrætsanlæg

Galten FS

KampprogramU9 Piger B (2008) 5M - Forår • Pulje 752

April 2017

Ry Fodbold
Spillet
Ude
Mårslet Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Mårslet Stadion

TMG (2)
Maj 2017

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Vestergadeanlægget

TMG (1)

BMI
Spillet
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg

Hørning IF
Spillet
Ude
INOX Park

FC Skanderborg

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
INOX Park

TMG (2)
Juni 2017

TMG (1)
Spillet
Ude
Højbo Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
Spillet
Hjemme
Højbo Stadion

BMI

KampprogramU10 Piger AB (2008) 5M - Efterår • Pulje 720

August 2017

Ry Fodbold
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Egebjerghallen

FC Skanderborg Nord

FC Skanderborg Nord
27. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Egebjerghallen

Odder IGF
September 2017

FC Skanderborg Nord
3. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

Egebjerg IF

Lystrup IF
3. sep
Kl. 11.20
Ude
Kunstgræsbanen Spektrum Odder

FC Skanderborg Nord

FC Skanderborg Nord
10. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

IF Lyseng

FC Skanderborg Nord
10. sep
Kl. 11.20
Hjemme
Vestergadeanlægget

Ry Fodbold

Egebjerg IF
17. sep
Kl. 10.40
Ude
Lystrup Idrætsanlæg

FC Skanderborg Nord

FC Skanderborg Nord
17. sep
Kl. 11.20
Hjemme
Lystrup Idrætsanlæg

Lystrup IF
Oktober 2017

IF Lyseng
1. okt
Kl. 10.00
Ude
INOX Park

FC Skanderborg Nord

Odder IGF
1. okt
Kl. 11.20
Ude
INOX Park

FC Skanderborg Nord

KampprogramU10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 733

August 2017

HA85
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Hvinningdal Skole

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (2)
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Hvinningdal Skole

Ry Fodbold

FC Skanderborg (2)
27. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Hvinningdal Skole

FC Skanderborg (1)
September 2017

Stilling IF
3. sep
Kl. 10.00
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg (2)

Hørning IF (1)
3. sep
Kl. 10.00
Ude
Højbo Stadion

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (2)
3. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Østbirk Hallen

Østbirk IF

Hørning IF (2)
3. sep
Kl. 10.40
Ude
Højbo Stadion

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
10. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Østbirk IF

FC Skanderborg (2)
10. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hørning IF (2)

FC Skanderborg (1)
10. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stilling IF

FC Skanderborg (2)
10. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hørning IF (1)

HA85
17. sep
Kl. 10.00
Ude
INOX Park

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
17. sep
Kl. 10.00
Hjemme
INOX Park

Ry Fodbold

FC Skanderborg (1)
17. sep
Kl. 10.40
Hjemme
INOX Park

FC Skanderborg (2)
Oktober 2017

Stilling IF
1. okt
Kl. 10.00
Ude
Hvinningdal Skole

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Højbo Stadion

Hørning IF (1)

Østbirk IF
1. okt
Kl. 10.40
Ude
Hvinningdal Skole

FC Skanderborg (2)

Hørning IF (2)
1. okt
Kl. 10.40
Ude
Højbo Stadion

FC Skanderborg (1)