Menu

Piger årgang 2009

Udendørs efterår 2017 - U9 piger

Træningstider:
 - Tirsdage:  17:30 til 19:00 på Birkevej / Vestergade 
 - Fredage:   16:30 til 17:45 på Niels Ebbesen Skolen


Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen. 

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Gorm Bundgaard Jensen
Træner
ingen pic
Lars Lund Jensen
Træner
profil
Flemming W. Holm

Holdets aktiviteterFCS 2009 Piger

August 2017
20.
søndag

15:00 - 21:00

Andet
Invitation til AGF-Brøndby - Søndag 20. august
Ukendt mødested
26.
lørdag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: Frisholm Stadion
27.
søndag

10:00 - 11:20

DBU-Stævne
Stævne: INOX Park
September 2017
9.
lørdag

10:00 - 12:00

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
Oktober 2017
1.
søndag

12:00 - 14:00

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget

KampprogramU9 Piger (2009) 5M - Efterår • Pulje 753

August 2017

FC Skanderborg (1)
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Frisholm Stadion

FC Skanderborg (2)

Ry Fodbold (2)
26. aug
Kl. 10.40
Ude
Frisholm Stadion

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (2)
26. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Frisholm Stadion

Ry Fodbold (1)

FC Skanderborg (1)
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
INOX Park

Ry Fodbold (2)

Østbirk IF
27. aug
Kl. 10.40
Ude
INOX Park

FC Skanderborg (1)

Them GF
27. aug
Kl. 10.40
Ude
INOX Park

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (2)
27. aug
Kl. 11.40
Hjemme
INOX Park

Ry Fodbold (1)
September 2017

FC Skanderborg (1)
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Ry Fodbold (1)

FC Skanderborg (2)
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Ry Fodbold (2)

Them GF
9. sep
Kl. 11.20
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (1)

Østbirk IF
9. sep
Kl. 11.20
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (2)
Oktober 2017

FC Skanderborg (1)
1. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Them GF

Ry Fodbold (2)
1. okt
Kl. 12.40
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (2)

Ry Fodbold (1)
1. okt
Kl. 13.20
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (2)
1. okt
Kl. 13.20
Hjemme
Vestergadeanlægget

Østbirk IF