Menu

Drenge årgang 2005

Udendørs efterår 2017 - U13 drenge


Bredde-hold

Trænere:
 - Nikolaj Staun
 - Ole Janus Jensen

Træningstider bredde-hold:
 - Mandage:  16:30 til 18:00 på Fælleden
 - Onsdage:  16:30 til 18:00 på Fælleden

 

Elite-hold

Trænere:
 - Bo Vium Pedersen
 - Henrik Søgaard

Træningstider:
 - Mandage:  16:30 til 18:30 på Fælleden
 - Onsdage:  16:30 til 18:30 på Fælleden
 - Torsdage:  16:30 til 18:30 på Fælleden



Første træningsdag er mandag 14. august


Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Holdets stab

Holdleder
profil
Karsten Villadsen
Holdleder
ingen pic
Jakob Knudsen
Træner
ingen pic
Bo Vium Pedersen
Træner
ingen pic
Nikolaj Staun
Træner
ingen pic
Henrik Søgaard
Træner
ingen pic
Ole Janus Jensen

StillingU13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 84

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hørning IF 1 1 0 0 3
2 Stautrup IF 1 1 0 0 3
3 HEI 1 1 0 0 3
4 Stilling IF 1 0 0 1 0
5 FC Skanderborg 1 0 0 1 0
6 Horsens Nord 1 0 0 1 0

StillingU13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 731

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Odder IGF 1 1 0 0 3
2 FC Skanderborg 0 0 0 0 0
3 Ry Fodbold 0 0 0 0 0
4 TMG 0 0 0 0 0
5 Virring/Vitved UI 0 0 0 0 0
6 Stilling IF 1 0 0 1 0

StillingU13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 718

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Juelsminde IF 3 3 0 0 9
2 FC Skanderborg 2 2 0 0 6
3 FC Horsens 2 2 0 0 6
4 BMI 2 1 0 1 3
5 Horsens fS 3 1 0 2 3
6 Vejle B 3 1 0 2 3
7 AGF, Aarhus 2 0 0 2 0
8 Brædstrup IF 3 0 0 3 0

Holdets aktiviteterFCS 2005 Drenge

August 2017
20.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
FC Skanderborg - Stilling IF
20.
søndag

18:00 - 20:00

Andet
Superliga: AGF - Brøndby
22.
tirsdag

19:00 - 20:10

Kamp
FC Horsens - FC Skanderborg
23.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
FC Skanderborg - Stautrup IF
27.
søndag

12:15 - 13:25

Kamp
Odder IGF - FC Skanderborg
28.
mandag

19:00 - 20:10

Kamp
HEI - FC Skanderborg
28.
mandag

19:00 - 20:10

Kamp
FC Skanderborg - Juelsminde IF
September 2017
2.
lørdag

11:15 - 12:25

Kamp
FC Skanderborg - Horsens fS
4.
mandag

18:20 - 19:30

Kamp
Ry Fodbold - FC Skanderborg
7.
torsdag

17:30 - 18:40

Kamp
Stilling IF - FC Skanderborg
9.
lørdag

13:00 - 14:10

Kamp
AGF, Aarhus - FC Skanderborg
10.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
FC Skanderborg - TMG
13.
onsdag

17:30 - 18:40

Kamp
FC Skanderborg - Hørning IF
13.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Virring/Vitved UI - FC Skanderborg
20.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
FC Skanderborg - Virring/Vitved UI
20.
onsdag

18:30 - 19:40

Kamp
FC Skanderborg - BMI
21.
torsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Stautrup IF - FC Skanderborg
23.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
FC Skanderborg - FC Horsens
24.
søndag

11:00 - 12:10

Kamp
FC Skanderborg - HEI
26.
tirsdag

17:30 - 18:40

Kamp
Stilling IF - FC Skanderborg
29.
fredag

15:00 - 16:00

Stævne
Golden League Elite stævne
Oktober 2017
1.
søndag

10:15 - 11:25

Kamp
FC Skanderborg - Odder IGF
2.
mandag

17:45 - 18:55

Kamp
Brædstrup IF - FC Skanderborg
7.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
FC Skanderborg - Stilling IF
7.
lørdag

11:30 - 12:40

Kamp
FC Skanderborg - Ry Fodbold
7.
lørdag

12:40 - 13:50

Kamp
FC Skanderborg - Vejle B
14.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
Juelsminde IF - FC Skanderborg
15.
søndag

13:00 - 14:10

Kamp
TMG - FC Skanderborg
29.
søndag

10:30 - 11:40

Kamp
Horsens fS - FC Skanderborg
November 2017
4.
lørdag

11:15 - 12:25

Kamp
FC Skanderborg - AGF, Aarhus
11.
lørdag

14:00 - 15:10

Kamp
BMI - FC Skanderborg

KampprogramU13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 84

August 2017

Hørning IF
6 - 2
Ude
Højbo Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
23. aug
Kl. 18.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stautrup IF

HEI
28. aug
Kl. 19.00
Ude
Invita Arena, Skæring

FC Skanderborg
September 2017

Stilling IF
7. sep
Kl. 17.30
Ude
Stilling Skole

FC Skanderborg

FC Skanderborg
10. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens Nord

FC Skanderborg
13. sep
Kl. 17.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hørning IF

Stautrup IF
21. sep
Kl. 18.00
Ude
Stautrup Idrætsanlæg

FC Skanderborg

FC Skanderborg
24. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

HEI
Oktober 2017

FC Skanderborg
7. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stilling IF

Horsens Nord
11. okt
Kl. 17.30
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg

KampprogramU13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 731

August 2017

FC Skanderborg
20. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Fælleden

Stilling IF

Odder IGF
27. aug
Kl. 12.15
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg
September 2017

Ry Fodbold
4. sep
Kl. 18.20
Ude
INOX Park

FC Skanderborg

FC Skanderborg
10. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

TMG

Virring/Vitved UI
13. sep
Kl. 18.00
Ude
Virring Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
20. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Virring/Vitved UI

Stilling IF
26. sep
Kl. 17.30
Ude
Stilling Skole

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
1. okt
Kl. 10.15
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Odder IGF

FC Skanderborg
7. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Ry Fodbold

TMG
15. okt
Kl. 13.00
Ude
Mårslet Stadion

FC Skanderborg

KampprogramU13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 718

August 2017

FC Skanderborg
9 - 0
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Brædstrup IF

Vejle B
3 - 5
Ude
VB Parken

FC Skanderborg

FC Horsens
22. aug
Kl. 19.00
Ude
FC Horsens Arena

FC Skanderborg

FC Skanderborg
28. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Fælleden

Juelsminde IF
September 2017

FC Skanderborg
2. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Horsens fS

AGF, Aarhus
9. sep
Kl. 13.00
Ude
AGF's anlæg - Fredensvang

FC Skanderborg

FC Skanderborg
20. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

BMI

FC Skanderborg
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

FC Horsens
Oktober 2017

Brædstrup IF
2. okt
Kl. 17.45
Ude
Brædstrup Stadion

FC Skanderborg

Juelsminde IF
4. okt
Kl. 17.30
Ude
Juelsmindehallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
7. okt
Kl. 12.40
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Vejle B

Horsens fS
29. okt
Kl. 10.30
Ude
Forum Horsens Kunstgræsbane 1

FC Skanderborg
November 2017

FC Skanderborg
4. nov
Kl. 11.15
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

AGF, Aarhus

BMI
11. nov
Kl. 14.00
Ude
Egelund Idrætscenter

FC Skanderborg