Menu

Drenge årgang 2005

Udendørs efterår 2017 - U13 drenge


Bredde-hold

Trænere:
 - Nikolaj Staun
 - Ole Janus Jensen

Træningstider bredde-hold:
 - Mandage:  16:30 til 18:00 på Fælleden
 - Onsdage:  16:30 til 18:00 på Fælleden

 

Elite-hold

Trænere:
 - Bo Vium Pedersen
 - Henrik Søgaard

Træningstider:
 - Mandage:  16:30 til 18:30 på Fælleden
 - Onsdage:  16:30 til 18:30 på Fælleden
 - Torsdage:  16:30 til 18:30 på Fælleden



Første træningsdag er mandag 14. august


Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Holdets stab

Holdleder
profil
Karsten Villadsen
Holdleder
ingen pic
Jakob Knudsen
Træner
ingen pic
Bo Vium Pedersen
Træner
ingen pic
Nikolaj Staun
Træner
ingen pic
Henrik Søgaard
Træner
ingen pic
Ole Janus Jensen

StillingU13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 84

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hørning IF 10 9 1 0 28
2 Stautrup IF 10 8 1 1 25
3 HEI 10 4 0 6 12
4 Horsens Nord 10 4 0 6 12
5 FC Skanderborg 10 2 0 8 6
6 Stilling IF 10 2 0 8 6

StillingU13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 731

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Skanderborg 9 9 0 0 27
2 Odder IGF 10 7 0 3 21
3 TMG 9 7 0 2 21
4 Stilling IF 9 3 0 6 9
5 Ry Fodbold 9 1 0 8 3
6 Virring/Vitved UI 10 1 0 9 3

StillingU13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 718

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Skanderborg 10 8 0 2 24
2 FC Horsens 11 8 0 3 24
3 Horsens fS 11 7 0 4 21
4 Juelsminde IF 11 5 3 3 18
5 AGF, Aarhus 10 4 1 5 13
6 BMI 10 2 3 5 9
7 Vejle B 11 2 2 7 8
8 Brædstrup IF 10 1 1 8 4

Holdets aktiviteterFCS 2005 Drenge

Oktober 2017
25.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Brædstrup IF - FC Skanderborg
29.
søndag

10:30 - 11:40

Kamp
Horsens fS - FC Skanderborg
29.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
TMG - FC Skanderborg
November 2017
4.
lørdag

17:00 - 18:10

Kamp
AGF, Aarhus - FC Skanderborg
11.
lørdag

14:00 - 15:10

Kamp
BMI - FC Skanderborg

KampprogramU13 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 84

August 2017

Hørning IF
6 - 2
Ude
Højbo Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
1 - 3
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stautrup IF

HEI
3 - 2
Ude
Invita Arena, Skæring

FC Skanderborg
September 2017

FC Skanderborg
1 - 9
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens Nord

FC Skanderborg
0 - 3
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hørning IF

Stilling IF
3 - 2
Ude
Stilling Skole

FC Skanderborg

Stautrup IF
12 - 0
livescore
Ude
Stautrup Idrætsanlæg

FC Skanderborg

FC Skanderborg
3 - 1
Hjemme
Vestergadeanlægget

HEI
Oktober 2017

FC Skanderborg
2 - 1
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stilling IF

Horsens Nord
5 - 4
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg

KampprogramU13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 731

August 2017

FC Skanderborg
5 - 1
Hjemme
Fælleden

Stilling IF

Odder IGF
2 - 7
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg
September 2017

Ry Fodbold
2 - 11
Ude
INOX Park

FC Skanderborg

FC Skanderborg
9 - 2
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

TMG

Virring/Vitved UI
1 - 12
Ude
Virring Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
7 - 3
Hjemme
Vestergadeanlægget

Virring/Vitved UI

Stilling IF
1 - 4
Ude
Stilling Skole

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
3 - 1
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Odder IGF

FC Skanderborg
3 - 2
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Ry Fodbold

TMG
29. okt
Kl. 12.00
Ude
Mårslet Stadion

FC Skanderborg

KampprogramU13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 718

August 2017

FC Skanderborg
9 - 0
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Brædstrup IF

Vejle B
3 - 5
livescore
Ude
VB Parken

FC Skanderborg

FC Horsens
1 - 0
Ude
FC Horsens Arena

FC Skanderborg

FC Skanderborg
3 - 0
Hjemme
Fælleden

Juelsminde IF
September 2017

FC Skanderborg
7 - 3
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Horsens fS

FC Skanderborg
3 - 0
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

AGF, Aarhus

FC Skanderborg
4 - 0
Hjemme
Vestergadeanlægget

BMI

FC Skanderborg
5 - 1
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

FC Horsens

FC Skanderborg
9 - 0
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Vejle B
Oktober 2017

Juelsminde IF
2 - 1
livescore
Ude
Juelsmindehallen

FC Skanderborg

Brædstrup IF
25. okt
Kl. 18.00
Ude
Brædstrup Stadion

FC Skanderborg

Horsens fS
29. okt
Kl. 10.30
Ude
Forum Horsens Kunstgræsbane 1

FC Skanderborg
November 2017

AGF, Aarhus
4. nov
Kl. 17.00
Ude
Fredensvang - Kunstgræsbanen

FC Skanderborg

BMI
11. nov
Kl. 14.00
Ude
Egelund Idrætscenter

FC Skanderborg