Menu

Drenge årgang 2006

Udendørs efterår 2017 - U12 drenge

Træningstider:
 - Mandage:  17:30 til 19:00 på Birkevej / Vestergade 
 - Onsdage:  17:30 til 19:00 på Fælleden

Sidste træningsdag er 21. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jan Overgaard
Træner
ingen pic
Thomas Hartung Damsgaard
Træner
ingen pic
Jesper Rensch Dorph
Træner
ingen pic
Hans Fink
Træner
ingen pic
Johnni Schou Sundgaard
Træner
ingen pic
Kasper Stefanek
Træner
ingen pic
Torben Mouritsen

Holdets aktiviteterFCS 2006 Drenge

Februar 2018
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
på Fælleden Kunstgræsbane
25.
søndag

10:30 - 11:47

Kamp
FC Skanderborg - Odder - A hold
Fælleden kl. 9.45
25.
søndag

10:30 - 12:30

Kamp
FC Skanderborg - HOG Hinnerup, B hold
Fælleden
25.
søndag

13:45 - 15:15

Kamp
FC Skanderborg - HOG Hinnerup, C-hold
Fælleden
26.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
på Fælleden Kunstgræsbane
27.
tirsdag

16:00 - 18:00

Træning
U13 træning
Fælleden kunstbanen
Marts 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
på Fælleden Kunstgræsbane
3.
lørdag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Fælleden kunstgræsbane
Fælleden
3.
lørdag

11:00 - 12:55

DBU-Stævne
Stævne: Nordre Skole Kunstgræsbane
Nordre Skole Kunstgræsbane H. C. Andersens Vej 5 8800 Viborg
5.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
på Fælleden Kunstgræsbane
6.
tirsdag

16:00 - 18:00

Træning
U13 træning
Fælleden kunstbanen
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
på Fælleden Kunstgræsbane
12.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
på Fælleden Kunstgræsbane
13.
tirsdag

16:00 - 18:00

Træning
U13 træning
Fælleden kunstbanen
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
på Fælleden Kunstgræsbane
18.
søndag

10:30 - 12:00

Kamp
Hedensted - FC Skanderborg - A hold
Jørgensens Allé 26, 8722 Hedensted
18.
søndag

10:30 - 12:00

Kamp
Hedensted - FC Skanderborg - B hold
Jørgensens Allé 26, 8722 Hedensted
19.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
på Fælleden Kunstgræsbane
20.
tirsdag

16:00 - 18:00

Træning
U13 træning
Fælleden, kunstbanen
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
på Fælleden Kunstgræsbane
23.
fredag

15:00 - 15:00

Stævne
Øens Hold Cup
Hos Jan, Elisabeths Vænge 14

KampprogramU12 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 3

Marts 2018

FC Skanderborg (1)
3. mar
Kl. 11.00
Hjemme
Nordre Skole Kunstgræsbane

Viborg Sdrm. IK (1)

Lemvig GF
3. mar
Kl. 11.40
Ude
Nordre Skole Kunstgræsbane

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
3. mar
Kl. 12.20
Hjemme
Nordre Skole Kunstgræsbane

HBV Sydthy

KampprogramU12 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 21

Marts 2018

Gauerslund IF
3. mar
Kl. 10.00
Ude
Fælleden kunstgræsbane

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (2)
3. mar
Kl. 10.40
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Brædstrup IF

Viborg FF
3. mar
Kl. 11.20
Ude
Fælleden kunstgræsbane

FC Skanderborg (2)