Menu

Drenge årgang 2006

Udendørs efterår 2017 - U12 drenge

Træningstider:
 - Mandage:  17:30 til 19:00 på Birkevej / Vestergade 
 - Onsdage:  17:30 til 19:00 på Fælleden

Sidste træningsdag er 21. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jan Overgaard
Træner
ingen pic
Thomas Hartung Damsgaard
Træner
ingen pic
Jesper Rensch Dorph
Træner
ingen pic
Hans Fink
Træner
ingen pic
Johnni Schou Sundgaard
Træner
ingen pic
Kasper Stefanek
Træner
ingen pic
Torben Mouritsen

Holdets aktiviteterFCS 2006 Drenge

November 2017
23.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning Fælleden
25.
lørdag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: FC Horsens Arena Kunstgræs
på banerne
26.
søndag

12:00 - 13:55

DBU-Stævne
Stævne: Højbo Stadion Kunstgræsbane
på banerne
27.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Fælleden
på banerne
30.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning Fælleden
December 2017
4.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Fælleden
på banerne
7.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning Fælleden
10.
søndag

10:30 - 12:00

Træningskamp
FC Skanderborg - HOG - A+B hold
Fælleden
10.
søndag

12:00 - 13:30

Træningskamp
FC Skanderborg - HOC - C hold
Fælleden
10.
søndag

12:00 - 14:00

Andet
Julehygge ved Nicolaj
Bævervej 4, 8660 Skanderborg
10.
søndag

12:30 - 14:30

Andet
Julehygge hos Christoffer
Grævlingevej 25
11.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Fælleden
på banerne
14.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning Fælleden
17.
søndag

10:30 - 12:00

Kamp
ASA U11 - FC Skanderborg 1
ASA, F. Vestergaards Gade 3, 8000 Århus C
17.
søndag

10:30 - 12:00

Kamp
ASA U12 - FC Skanderborg 2
ASA, F. Vestergaards Gade 3, 8000 Århus C
18.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Fælleden
på banerne
Januar 2018
13.
lørdag

17:00 - 21:00

Andet
Gallafest - afslutning for U12 - U19
på Skanderborg Gymnasium
14.
søndag

10:30 - 12:30

Kamp
FC Skanderborg - Hadsten - A+B hold
Fælleden
21.
søndag

14:00 - 15:30

Kamp
Gauerslund - FC Skanderborg A+B
Danbolig Arena Gauerslund, Fælleshåbsvej 11, 7080 Børkop

KampprogramU12 Drenge kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 6

November 2017

Hørning IF (1)
26. nov
Kl. 12.00
Ude
Højbo Stadion Kunstgræsbane

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
26. nov
Kl. 12.40
Hjemme
Højbo Stadion Kunstgræsbane

Odder IGF (1)

FC Skanderborg (1)
26. nov
Kl. 13.20
Hjemme
Højbo Stadion Kunstgræsbane

MG & BK (1)

KampprogramU12 Drenge kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 17

November 2017

Hørning IF (2)
25. nov
Kl. 10.00
Ude
FC Horsens Arena Kunstgræs

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (2)
25. nov
Kl. 10.40
Hjemme
FC Horsens Arena Kunstgræs

Løsning IF

FC Skanderborg (2)
25. nov
Kl. 11.20
Hjemme
FC Horsens Arena Kunstgræs

FC Horsens