Menu

Drenge årgang 2007

Udendørs efterår 2017 - U11 drenge

Træningstider:
 - Mandage:  17:30 til 19:00 på Birkevej / Vestergade 
 - Torsdage:  17:30 til 19:00 på banerne ved Niels Ebbesen Skolen

Sidste træningsdag er 22. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træninge

Trænere

Træner
profil
Jakob Peter Thomsen
Træner
profil
Lars Nygaard
Assistenttræner
ingen pic
Simon Steffensen
Assistenttræner
ingen pic
Christoffer Holm
Assistenttræner
ingen pic
Rasmus Frederiksen
Træner
ingen pic
Nicolai Kipp

Holdets aktiviteterFCS 2007 Drenge

Februar 2018
26.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Skanderborg Fælled 1, 8660 Skanderborg
28.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Birkevej 28, 8660 Skanderborg
Marts 2018
4.
søndag

12:00 - 13:55

DBU-Stævne
Stævne: Højbo Stadion Kunstgræsbane
Fælleden Skanderborg
4.
søndag

12:00 - 13:55

DBU-Stævne
Stævne: tst Kunstgræsbane
Fælleden i Skanderborg.
5.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Skanderborg Fælled 1, 8660 Skanderborg
7.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Birkevej 28, 8660 Skanderborg
12.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Skanderborg Fælled 1, 8660 Skanderborg
14.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Birkevej 28, 8660 Skanderborg
19.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Skanderborg Fælled 1, 8660 Skanderborg
21.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Birkevej 28, 8660 Skanderborg
26.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning
Skanderborg Fælled 1, 8660 Skanderborg
28.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Birkevej 28, 8660 Skanderborg
Maj 2018
10.
torsdag

00:00 - 00:00

Stævne
Aalborg city cup

KampprogramU11 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 39

Marts 2018

FC Skanderborg (1)
4. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Højbo Stadion Kunstgræsbane

VSK Aarhus (1)

Bredballe IF
4. mar
Kl. 12.40
Ude
Højbo Stadion Kunstgræsbane

FC Skanderborg (1)

GDIK/Lindved
4. mar
Kl. 13.20
Ude
Højbo Stadion Kunstgræsbane

FC Skanderborg (1)

KampprogramU11 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 61

Marts 2018

FC Skanderborg (2)
4. mar
Kl. 12.00
Hjemme
tst Kunstgræsbane

Randers Freja (2)

Stensballe IK (1)
4. mar
Kl. 12.40
Ude
tst Kunstgræsbane

FC Skanderborg (2)

Østdjurs 91
4. mar
Kl. 13.20
Ude
tst Kunstgræsbane

FC Skanderborg (2)