Menu

Piger årgang 1999-2001

Udendørs efterår 2017 - U19 og U16 piger

Træningstider:
 - Tirsdage:   18:30 til 20:00 på Birkevej / Vestergade
 - Torsdage:  18:30 til 20:00 på Fælleden

Sidste træningsdag er 22. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen. 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Martin Vestergaard Jensen
Træner
ingen pic
Mette Lindberg Porup
Træner
ingen pic
Mette Lindberg Porup

StillingU18 Piger Liga 2 (2000-01) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 808

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Gødvad GIF 1 1 0 0 3
2 FC Horsens 0 0 0 0 0
3 FC Silkeborg 1 0 0 0 0
4 FC Skanderborg 0 0 0 0 0
5 Spjald IF 1 0 0 0 0
6 Østbirk IF 1 0 0 1 0

Holdets aktiviteterFCS 2000 Piger

August 2017
20.
søndag

16:45 - 21:00

Andet
AGF-BIF i Aarhus!
Vestergade
22.
tirsdag

19:00 - 20:30

Kamp
FC Skanderborg - FC Silkeborg
Vestergade
24.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden
27.
søndag

10:30 - 12:00

Kamp
FC Skanderborg - FC Horsens
29.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Vestergade
31.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden
September 2017
5.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Vestergade
7.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden
7.
torsdag

19:00 - 20:30

Kamp
FC Skanderborg - Østbirk IF
9.
lørdag

09:00 - 10:00

Andet
HYGGE_ARRANGEMENT
Vestergade
9.
lørdag

12:00 - 13:30

Kamp
Østbirk IF - FC Skanderborg
12.
tirsdag

18:30 - 20:00

Kamp
FC Horsens - FC Skanderborg
12.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Vestergade
14.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden
15.
fredag

17:00 - 21:00

Andet
Landskamp: Danmark - Holland
Vestergade
19.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Vestergade
19.
tirsdag

19:00 - 20:30

Kamp
FC Skanderborg - Gødvad GIF
21.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden
26.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Vestergade
26.
tirsdag

19:00 - 20:30

Kamp
Spjald IF - FC Skanderborg
28.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden
Oktober 2017
3.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Vestergade
3.
tirsdag

19:00 - 20:30

Kamp
FC Silkeborg - FC Skanderborg
5.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden
7.
lørdag

11:00 - 12:30

Kamp
FC Skanderborg - Spjald IF
10.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Vestergade
10.
tirsdag

19:00 - 20:30

Kamp
Gødvad GIF - FC Skanderborg
12.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden

KampprogramU18 Piger Liga 2 (2000-01) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 808

August 2017

FC Skanderborg
22. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

FC Silkeborg

FC Skanderborg
27. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

FC Horsens
September 2017

FC Skanderborg
7. sep
Kl. 19.15
Hjemme
Vestergadeanlægget

Østbirk IF

Østbirk IF
9. sep
Kl. 12.00
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg

FC Horsens
12. sep
Kl. 18.30
Ude
FC Horsens Arena

FC Skanderborg

FC Skanderborg
19. sep
Kl. 19.15
Hjemme
Vestergadeanlægget

Gødvad GIF

Spjald IF
26. sep
Kl. 19.00
Ude
Spjald Stadion

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Silkeborg
3. okt
Kl. 19.00
Ude
Buskelund Kunstgræsbane

FC Skanderborg

FC Skanderborg
7. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Spjald IF

Gødvad GIF
10. okt
Kl. 19.00
Ude
Gødvad Skole

FC Skanderborg