Menu

Piger årgang 2002

Træningstider U16 Piger

 - Udendørs hver tirsdag fra 18:00 til 19:30 på kunstgræsbanen på Fælleden
 - Indendørs hver anden torsdag fra 19:30 til 21:00 i Gymnasiehallen

 

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre mere. 

Holdets stab

StillingU16 Piger Liga 2 (2002) TT (5 k.) • Pulje 320

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Skanderborg 0 0 0 0 0
2 IK Rosendal 0 0 0 0 0
3 Odder IGF 0 0 0 0 0
4 Randers Freja 0 0 0 0 0
5 Vamdrup IF 0 0 0 0 0

StillingU16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Randers Freja 10 9 0 1 27
2 IF Mols 10 4 3 3 15
3 Lystrup IF 10 4 1 5 13
4 Romalt IF 10 4 0 6 12
5 Brabrand IF (1) 10 3 2 5 11
6 FC Skanderborg 10 3 0 7 9

Holdets aktiviteterFCS 2002 Piger

Marts 2018
4.
søndag

17:00 - 18:30

Kamp
FC Skanderborg - Vamdrup IF
11.
søndag

17:15 - 18:45

Kamp
FC Skanderborg - IK Rosendal
24.
lørdag

14:15 - 15:45

Kamp
Randers Freja - FC Skanderborg
April 2018
1.
søndag

13:15 - 14:45

Kamp
FC Skanderborg - Odder IGF

KampprogramU16 Piger Liga 2 (2002) TT (5 k.) • Pulje 320

Marts 2018

FC Skanderborg
4. mar
Kl. 17.00
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Vamdrup IF

FC Skanderborg
11. mar
Kl. 17.15
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

IK Rosendal

Randers Freja
24. mar
Kl. 14.15
Ude
Randers Stadion, kunstgræs

FC Skanderborg
April 2018

FC Skanderborg
1. apr
Kl. 13.15
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Odder IGF

KampprogramDBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2002) • Pulje 1

August 2017

FC Skanderborg (L2/827)
1 - 8
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

Haderslev FK (L2)

KampprogramU16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72

November 2017

Romalt IF
0 - 3
Ude
Voldum Hallen

FC Skanderborg

IF Mols
4 - 3
Ude
Voldum Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
4 - 6
Hjemme
Voldum Hallen

Randers Freja

FC Skanderborg
3 - 1
Hjemme
Voldum Hallen

Lystrup IF
December 2017

Brabrand IF (1)
2 - 3
Ude
KHIF Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
1 - 6
Hjemme
KHIF Hallen

Romalt IF

FC Skanderborg
1 - 3
Hjemme
KHIF Hallen

IF Mols
Januar 2018

Randers Freja
3 - 0
Ude
Korshøjhallen

FC Skanderborg

Lystrup IF
3 - 2
Ude
Korshøjhallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
1 - 3
Hjemme
Korshøjhallen

Brabrand IF (1)