Menu

Piger årgang 2003

Udendørs efterår 2017 - U15 piger

Træningstider:
 - Mandage:  17:30 til 19:30 på Fælleden
 - Torsdage:  18:30 til 20:30 på Fælleden

Sidste træningsdag er 22. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen. 

Holdets stab

Træner
profil
John Sylvester
Holdleder
profil
FCS03 piger Martin Andersen

StillingU15 Piger C (2003) 8M - Efterår • Pulje 282

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Stilling IF 1 1 0 0 3
2 FC Skanderborg 1 1 0 0 3
3 Ry Fodbold 0 0 0 0 0
4 Sejs/Svejbæk IF 0 0 0 0 0
5 Horsens Freja 1 0 0 1 0
6 Odder IGF 1 0 0 1 0

StillingU15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 863

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Odder IGF 2 2 0 0 6
2 FC Skanderborg 1 1 0 0 3
3 FC Horsens 1 1 0 0 3
4 Rask Mølle OIF 1 0 0 1 0
5 Nim - Østbirk 2 0 0 2 0
6 Vinding SF 1 0 0 1 0

Holdets aktiviteterFCS 2003 Piger

August 2017
20.
søndag

18:00 - 20:00

Andet
AGF - Brøndby Ceres Park
Ceres park - aftal selv kørsel
21.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
23.
onsdag

17:00 - 18:10

Kamp
Horsens Freja - FC Skanderborg
Horsens Frejas anlæg
24.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
28.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
29.
tirsdag

19:00 - 21:30

Andet
U15Piger DBU-Pokal første kamp!
Fælleden
31.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
September 2017
2.
lørdag

11:00 - 12:20

Kamp
FC Skanderborg - Nim - Østbirk
Fælleden
4.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
6.
onsdag

18:00 - 19:20

Kamp
Odder IGF - FC Skanderborg
Odder, Spektrum
7.
torsdag

18:15 - 19:25

Kamp
Ry Fodbold - FC Skanderborg
Ry v/hallen
7.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
9.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
FC Skanderborg - Stilling IF
Vestergade
10.
søndag

11:30 - 12:50

Kamp
FC Horsens - FC Skanderborg
FC Horsens anlæg, Ternevej
11.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
12.
tirsdag

18:00 - 19:20

Kamp
Vinding SF - FC Skanderborg
Vinding stadion
14.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
17.
søndag

12:15 - 13:25

Kamp
Odder IGF - FC Skanderborg
Odder, Spektrum
18.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
19.
tirsdag

19:00 - 20:20

Kamp
FC Skanderborg - Vinding SF
Fælleden
21.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
23.
lørdag

11:00 - 12:20

Kamp
Rask Mølle OIF - FC Skanderborg
Rask Mølle
25.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
27.
onsdag

18:40 - 19:50

Kamp
Stilling IF - FC Skanderborg
Stilling
28.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
Oktober 2017
1.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
FC Skanderborg - Odder IGF
Fælleden
2.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
3.
tirsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Sejs/Svejbæk IF - FC Skanderborg
Sejs stadion
5.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
5.
torsdag

19:00 - 20:10

Kamp
FC Skanderborg - Sejs/Svejbæk IF
Vestergade
8.
søndag

11:00 - 12:20

Kamp
Nim - Østbirk - FC Skanderborg
Østbirk hallen
9.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
10.
tirsdag

17:30 - 18:40

Kamp
FC Skanderborg - Ry Fodbold
Vestergade
12.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
12.
torsdag

19:00 - 20:20

Kamp
FC Skanderborg - FC Horsens
Vestergade
16.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
19.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
23.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
26.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
30.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
November 2017
2.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
6.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
9.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
13.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
16.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
20.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
23.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
27.
mandag

17:30 - 19:30

Træning
Træning - græs
Fælleden
30.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden

KampprogramU15 Piger C (2003) 8M - Efterår • Pulje 282

August 2017

FC Skanderborg
1 - 0
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

Odder IGF

FC Skanderborg
20. aug
Kl. 11.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens Freja

Horsens Freja
23. aug
Kl. 17.00
Ude
Spar Nord Park

FC Skanderborg
September 2017

Ry Fodbold
7. sep
Kl. 18.15
Ude
INOX Park

FC Skanderborg

FC Skanderborg
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stilling IF

Odder IGF
17. sep
Kl. 12.15
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg

Stilling IF
27. sep
Kl. 18.40
Ude
Stilling Skole

FC Skanderborg
Oktober 2017

Sejs/Svejbæk IF
3. okt
Kl. 18.00
Ude
Sejs Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
5. okt
Kl. 19.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Sejs/Svejbæk IF

FC Skanderborg
10. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

Ry Fodbold

KampprogramU15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 863

August 2017

FC Skanderborg
5 - 0
livescore
Hjemme
Fælleden

Rask Mølle OIF
September 2017

FC Skanderborg
2. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Fælleden

Nim - Østbirk

Odder IGF
6. sep
Kl. 18.00
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg

FC Horsens
10. sep
Kl. 11.30
Ude
FC Horsens Arena

FC Skanderborg

Vinding SF
12. sep
Kl. 18.00
Ude
Vinding Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
19. sep
Kl. 19.00
Hjemme
Fælleden

Vinding SF

Rask Mølle OIF
23. sep
Kl. 11.00
Ude
Rask Mølle Stadion

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
1. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Fælleden

Odder IGF

Nim - Østbirk
8. okt
Kl. 11.00
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
12. okt
Kl. 19.15
Hjemme
Vestergadeanlægget

FC Horsens