Menu

Piger årgang 2003

Udendørs efterår 2017 - U15 piger

Træningstider:
 - Mandage:  17:30 til 19:30 på Fælleden
 - Torsdage:  18:30 til 20:30 på Fælleden

Sidste træningsdag er 22. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen. 

Holdets stab

Træner
profil
John Sylvester
Holdleder
profil
Martin Baungaard Andersen

StillingU15 Piger C (2003) 8M - Efterår • Pulje 282

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Skanderborg 10 8 2 0 26
2 Odder IGF 10 5 1 4 16
3 Ry Fodbold 10 5 0 5 15
4 Sejs/Svejbæk IF 10 4 2 4 14
5 Stilling IF 10 3 2 5 11
6 Horsens Freja 10 1 1 8 4

StillingU15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 863

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Skanderborg 10 7 3 0 24
2 Odder IGF 10 4 3 3 15
3 Nim - Østbirk 10 4 1 5 13
4 Vinding SF 10 4 1 5 13
5 FC Horsens 10 3 2 5 11
6 Rask Mølle OIF 10 2 2 6 8

StillingU15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BMI (1) 0 0 0 0 0
2 FC Horsens (2) 0 0 0 0 0
3 FC Skanderborg 0 0 0 0 0
4 Fortuna Randers (1) 0 0 0 0 0
5 Randers Freja (2) 0 0 0 0 0

Holdets aktiviteterFCS 2003 Piger

Oktober 2017
19.
torsdag

18:30 - 20:30

Træning
Træning - kunst
Fælleden
23.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
26.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
27.
fredag

18:00 - 19:10

Kamp
FC Skanderborg (L2/863) - IF Lyseng (L1/851)
Fælleden
29.
søndag

14:00 - 15:30

Kamp
Liga1 kvalifikationskamp mod BMK
Fårvang stadion
30.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
November 2017
2.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
6.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
9.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
13.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
16.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning - Kunst
Fælleden
19.
søndag

10:12 - 11:48

DBU-Stævne
Stævne: Korshøjhallen
Korshøjhallen
20.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
23.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning - Kunst
Fælleden
27.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
30.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning - Kunst
Fælleden
December 2017
3.
søndag

09:12 - 10:48

DBU-Stævne
Stævne: Spektrum Odder, Hal 2
Spektrum Odder
4.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
7.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning - Kunst
Fælleden
11.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
14.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning - Kunst
Fælleden
18.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning - kunst
Fælleden
21.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning - Kunst
Fælleden
Januar 2018
21.
søndag

15:00 - 17:00

DBU-Stævne
Stævne: Borgernes Hus
Borgernes Hus
Marts 2018
29.
torsdag

08:00 - 12:00

Stævne
Stævne i Holland

KampprogramU15 Piger C (2003) 8M - Efterår • Pulje 282

August 2017

FC Skanderborg
1 - 0
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

Odder IGF

FC Skanderborg
4 - 0
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

Horsens Freja

Horsens Freja
0 - 3
livescore
Ude
Spar Nord Park

FC Skanderborg
September 2017

Ry Fodbold
HHT
Ude
INOX Park

FC Skanderborg

Odder IGF
0 - 6
livescore
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg

FC Skanderborg
5 - 1
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stilling IF

Stilling IF
1 - 1
livescore
Ude
Stilling Skole

FC Skanderborg
Oktober 2017

Sejs/Svejbæk IF
1 - 1
livescore
Ude
Sejs Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
4 - 1
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

Sejs/Svejbæk IF

FC Skanderborg
6 - 0
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

Ry Fodbold

KampprogramU15 Piger Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 863

August 2017

FC Skanderborg
5 - 0
livescore
Hjemme
Fælleden

Rask Mølle OIF
September 2017

FC Skanderborg
3 - 2
livescore
Hjemme
Fælleden

Nim - Østbirk

Odder IGF
0 - 3
livescore
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg

FC Horsens
1 - 4
livescore
Ude
FC Horsens Arena

FC Skanderborg

Vinding SF
0 - 2
livescore
Ude
Vinding Kunstgræsbane

FC Skanderborg

Rask Mølle OIF
1 - 2
livescore
Ude
Rask Mølle Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
2 - 2
livescore
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

Vinding SF
Oktober 2017

FC Skanderborg
1 - 1
livescore
Hjemme
Fælleden

Odder IGF

Nim - Østbirk
2 - 2
livescore
Ude
Østbirk Hallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
2 - 0
livescore
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

FC Horsens

KampprogramDBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2003) • Pulje 1

August 2017

FC Skanderborg (L2/863)
UHT
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

FC Kolding Nord (L2/864)
Oktober 2017

FC Skanderborg (L2/863)
27. okt
Kl. 18.00
Hjemme
Fælleden kunstgræsbane

IF Lyseng (L1/851)

KampprogramU15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81

November 2017

FC Skanderborg
19. nov
Kl. 10.12
Hjemme
Korshøjhallen

FC Horsens (2)

BMI (1)
19. nov
Kl. 10.36
Ude
Korshøjhallen

FC Skanderborg

Fortuna Randers (1)
19. nov
Kl. 11.00
Ude
Korshøjhallen

FC Skanderborg

FC Skanderborg
19. nov
Kl. 11.36
Hjemme
Korshøjhallen

Randers Freja (2)
December 2017

Randers Freja (2)
3. dec
Kl. 09.12
Ude
Spektrum Odder, Hal 2

FC Skanderborg

FC Skanderborg
3. dec
Kl. 09.48
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

Fortuna Randers (1)

FC Skanderborg
3. dec
Kl. 10.12
Hjemme
Spektrum Odder, Hal 2

BMI (1)

FC Horsens (2)
3. dec
Kl. 10.36
Ude
Spektrum Odder, Hal 2

FC Skanderborg
Januar 2018

FC Skanderborg
21. jan
Kl. 15.00
Hjemme
Borgernes Hus

Randers Freja (2)

FC Horsens (2)
21. jan
Kl. 15.36
Ude
Borgernes Hus

FC Skanderborg

FC Skanderborg
21. jan
Kl. 16.12
Hjemme
Borgernes Hus

BMI (1)

Fortuna Randers (1)
21. jan
Kl. 16.48
Ude
Borgernes Hus

FC Skanderborg