Menu

Piger årgang 2004

Træningstider U14 Piger

 - Udendørs hver tirsdag fra 18:00 til 19:30 på kunstgræsbanen på Fælleden
 - Indendørs hver torsdag fra 19:30 til 21:00 i Niels Ebbesen Hallen

 

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre mere. 

Holdets stab

Holdleder
ingen pic
Connie Albertsen
Holdleder
ingen pic
Flemming Albertsen
Træner
ingen pic
Emil Razic Sejrsen
Træner
ingen pic
Anders Spee

StillingU14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 IF Lyseng 12 11 0 1 33
2 Brabrand IF (1) 12 10 1 1 31
3 Kolind Midtdjurs (2) 12 7 1 4 22
4 Aarhus Fremad 12 4 1 7 13
5 TMG 12 3 1 8 10
6 FC Skanderborg (1) 12 3 1 8 10
7 FC Skanderborg (2) 12 1 1 10 4

Holdets aktiviteterFCS 2004 Piger

Februar 2018
20.
tirsdag

18:30 - 20:30

Møde
Forældremøde
Klubhuset Vestergade anlægget
25.
søndag

13:00 - 14:30

Træningskamp
Træningskamp mod Ry i Ry
Vestergade anlægget
Marts 2018
9.
fredag

16:00 - 15:30

Stævne
Hummel Cup i Horsens 9-11/3-18
Ukendt ligesom tidspunkterne er fiktive
18.
søndag

10:00 - 12:00

Træningskamp
Træningskamp Fælleden
Fælleden

KampprogramDBU Jylland Pokal U14 Piger/11 (2004) • Pulje 1

August 2017

FC Skanderborg (L3/916)
HHT
Hjemme
Vestergadeanlægget

Vildbjerg SF (L1/892)

KampprogramU14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92

November 2017

FC Skanderborg (1)
5 - 0
Hjemme
Den Ny Brabrand Hal

FC Skanderborg (2)

Kolind Midtdjurs (2)
5 - 0
Ude
Den Ny Brabrand Hal

FC Skanderborg (1)

Aarhus Fremad
5 - 3
Ude
Den Ny Brabrand Hal

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
1 - 1
Hjemme
Den Ny Brabrand Hal

Aarhus Fremad

FC Skanderborg (2)
1 - 4
Hjemme
Den Ny Brabrand Hal

IF Lyseng

IF Lyseng
2 - 1
Ude
Den Ny Brabrand Hal

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (2)
1 - 3
Hjemme
Den Ny Brabrand Hal

Brabrand IF (1)
December 2017

Brabrand IF (1)
4 - 3
Ude
Voldum Hallen

FC Skanderborg (1)

TMG
2 - 2
Ude
Voldum Hallen

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
2 - 1
Hjemme
Voldum Hallen

TMG

Kolind Midtdjurs (2)
3 - 1
Ude
Voldum Hallen

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (2)
0 - 4
Hjemme
Voldum Hallen

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
2 - 4
Hjemme
Voldum Hallen

Kolind Midtdjurs (2)

FC Skanderborg (2)
4 - 1
Hjemme
Voldum Hallen

Aarhus Fremad
Januar 2018

Aarhus Fremad
4 - 1
Ude
Bellevue Hal B

FC Skanderborg (1)

IF Lyseng
6 - 4
Ude
Bellevue Hal B

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
1 - 6
Hjemme
Bellevue Hal B

IF Lyseng

Brabrand IF (1)
5 - 1
Ude
Bellevue Hal B

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
0 - 2
Hjemme
Bellevue Hal B

Brabrand IF (1)

FC Skanderborg (2)
1 - 3
Hjemme
Bellevue Hal B

TMG

TMG
3 - 1
Ude
Bellevue Hal B

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (2)
1 - 9
Hjemme
Bellevue Hal B

Kolind Midtdjurs (2)