Menu

Piger årgang 2004

Udendørs efterår 2017 - U14 piger

Træningstider:
 - Tirsdage:   18:45 til 20:00 på Fælleden
 - Torsdage:  18:45 til 20:00 på Fælleden

Sidste træningsdag er 22. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen. 

Holdets stab

Holdleder
profil
Peter Lykke Hvid
Træner
ingen pic
John Christensen
Holdleder
ingen pic
Connie Albertsen
Holdleder
ingen pic
Flemming Albertsen

StillingU14 Piger Liga 3 (2004) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 916

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Lystrup IF 10 7 3 0 24
2 ASA, Aarhus 10 6 1 3 19
3 Harlev IK 10 5 1 4 16
4 Stilling IF 10 4 2 4 14
5 FC Skanderborg 10 0 5 5 5
6 TMG 10 0 4 6 4

StillingU14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brabrand IF (1) 0 0 0 0 0
2 FC Skanderborg (1) 0 0 0 0 0
3 FC Skanderborg (2) 0 0 0 0 0
4 IF Lyseng 0 0 0 0 0
5 Kolind Midtdjurs (2) 0 0 0 0 0
6 TMG 0 0 0 0 0
7 Aarhus Fremad 0 0 0 0 0

Holdets aktiviteterFCS 2004 Piger

November 2017
4.
lørdag

09:00 - 17:00

Andet
Indløb med Skovbakken
Klubhuset Birkevej
10.
fredag

17:30 - 12:00

Andet
Overnatning hygge og træning på NES
19.
søndag

09:00 - 11:24

DBU-Stævne
Stævne: Den Ny Brabrand Hal
Klubhuset Vestergade
19.
søndag

09:00 - 11:36

DBU-Stævne
Stævne: Den Ny Brabrand Hal
December 2017
3.
søndag

12:12 - 14:12

DBU-Stævne
Stævne: Voldum Hallen
Klubhuset Vestergade
3.
søndag

12:24 - 14:24

DBU-Stævne
Stævne: Voldum Hallen
Januar 2018
21.
søndag

09:00 - 11:36

DBU-Stævne
Stævne: Bellevue Hal B
Klubhuset Vestergade
21.
søndag

09:12 - 11:48

DBU-Stævne
Stævne: Bellevue Hal B

KampprogramU14 Piger Liga 3 (2004) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 916

August 2017

FC Skanderborg
0 - 0
Hjemme
Vestergadeanlægget

Lystrup IF

Stilling IF
3 - 0
Ude
Stilling Stadion

FC Skanderborg
September 2017

FC Skanderborg
2 - 5
Hjemme
Vestergadeanlægget

ASA, Aarhus

FC Skanderborg
1 - 1
Hjemme
Vestergadeanlægget

TMG

FC Skanderborg
1 - 1
livescore
Hjemme
Vestergadeanlægget

Harlev IK

Harlev IK
4 - 1
livescore
Ude
Næshøj Idrætscenter

FC Skanderborg

Lystrup IF
3 - 0
Ude
Lystrup Idrætsanlæg

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
1 - 1
Hjemme
Vestergadeanlægget

Stilling IF

TMG
1 - 1
Ude
Mårslet Stadion

FC Skanderborg

ASA, Aarhus
5 - 2
Ude
ASA's Idrætsanlæg

FC Skanderborg

KampprogramDBU Jylland Pokal U14 Piger/11 (2004) • Pulje 1

August 2017

FC Skanderborg (L3/916)
HHT
Hjemme
Vestergadeanlægget

Vildbjerg SF (L1/892)

KampprogramU14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92

November 2017

FC Skanderborg (1)
19. nov
Kl. 09.00
Hjemme
Den Ny Brabrand Hal

FC Skanderborg (2)

Kolind Midtdjurs (2)
19. nov
Kl. 09.36
Ude
Den Ny Brabrand Hal

FC Skanderborg (1)

Aarhus Fremad
19. nov
Kl. 09.48
Ude
Den Ny Brabrand Hal

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
19. nov
Kl. 10.24
Hjemme
Den Ny Brabrand Hal

Aarhus Fremad

FC Skanderborg (2)
19. nov
Kl. 10.36
Hjemme
Den Ny Brabrand Hal

IF Lyseng

IF Lyseng
19. nov
Kl. 11.12
Ude
Den Ny Brabrand Hal

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (2)
19. nov
Kl. 11.24
Hjemme
Den Ny Brabrand Hal

Brabrand IF (1)
December 2017

Brabrand IF (1)
3. dec
Kl. 12.12
Ude
Voldum Hallen

FC Skanderborg (1)

TMG
3. dec
Kl. 12.24
Ude
Voldum Hallen

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
3. dec
Kl. 13.00
Hjemme
Voldum Hallen

TMG

Kolind Midtdjurs (2)
3. dec
Kl. 13.12
Ude
Voldum Hallen

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (2)
3. dec
Kl. 13.36
Hjemme
Voldum Hallen

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
3. dec
Kl. 14.00
Hjemme
Voldum Hallen

Kolind Midtdjurs (2)

FC Skanderborg (2)
3. dec
Kl. 14.12
Hjemme
Voldum Hallen

Aarhus Fremad
Januar 2018

Aarhus Fremad
21. jan
Kl. 09.00
Ude
Bellevue Hal B

FC Skanderborg (1)

IF Lyseng
21. jan
Kl. 09.12
Ude
Bellevue Hal B

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
21. jan
Kl. 09.48
Hjemme
Bellevue Hal B

IF Lyseng

Brabrand IF (1)
21. jan
Kl. 10.00
Ude
Bellevue Hal B

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (1)
21. jan
Kl. 10.36
Hjemme
Bellevue Hal B

Brabrand IF (1)

FC Skanderborg (2)
21. jan
Kl. 10.48
Hjemme
Bellevue Hal B

TMG

TMG
21. jan
Kl. 11.24
Ude
Bellevue Hal B

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (2)
21. jan
Kl. 11.36
Hjemme
Bellevue Hal B

Kolind Midtdjurs (2)