Menu

Piger årgang 2005

Udendørs vinter 2017 - U13 piger

Træningstider:
 - Tirsdage:   18:00 til 19:30 på Fælleden

Første træning er tirsdag d. 24. oktober.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen. 

Holdets stab

Træner
profil
Anders Dalgas
Træner
profil
Rune Andersen
Træner
ingen pic
Søren B. Aaby
Holdleder
profil
Peter Lykke Hvid
Træner
ingen pic
Brian Martin Høj

Holdets aktiviteterFCS 2005 Piger

Oktober 2017
24.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
26.
torsdag

17:30 - 18:40

Kamp
FC Skanderborg - Ry Fodbold
Klubhuset, Birkevej
26.
torsdag

18:45 - 19:55

Kamp
FC Skanderborg - Hedensted IF
Klubhuset, Birkevej
27.
fredag

16:00 - 18:00

Træning
Målmandstræning
FC Horsens, Ternevej 83A, 8700 Horsens
28.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
FC Skanderborg - Nr. Bjært/Strandhuse IF
Klubhuset, Birkevej
29.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
SMIFF - FC Skanderborg
Klubhuset, Birkevej
31.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
November 2017
2.
torsdag

17:30 - 18:40

Kamp
FC Skanderborg - Hatting-Torsted Fodbold
Klubhuset, Birkevej
3.
fredag

18:30 - 19:40

Kamp
Vinding SF - FC Skanderborg
Klubhuset, Birkevej
7.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
9.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning Indendørs
Niels Ebbesen Hallen
11.
lørdag

08:00 - 18:00

Andet
Tysklandstur
Klubhuset Birkevej
14.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
17.
fredag

16:30 - 14:00

Træning
Målmandstræning
BGI Akademiet
21.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
28.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
30.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning Indendørs
Niels Ebbesen Hallen
December 2017
5.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
12.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
19.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
21.
torsdag

19:30 - 21:00

Træning
Træning Indendørs
Niels Ebbesen Hallen
Januar 2018
2.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
9.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
16.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
23.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
27.
lørdag

07:00 - 18:00

Andet
Træningslejr HFK
Klubhuset, Birkevej
30.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
Februar 2018
6.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
20.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
27.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
Marts 2018
2.
fredag

16:00 - 16:00

Stævne
Lalandia Cup
Klubhuset, Birkevej
6.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
13.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden
20.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning Udendørs
Kunstgræsbanen, Fælleden

KampprogramU13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 946

September 2017

FC Skanderborg
3 - 2
Hjemme
Fælleden

BMI

FC Skanderborg
1 - 0
Hjemme
Vestergadeanlægget

ASA, Aarhus

ASA, Aarhus
1 - 1
Ude
ASA's Idrætsanlæg

FC Skanderborg

Skødstrup SF
0 - 4
Ude
Midtpunktet

FC Skanderborg

Odder IGF
3 - 3
livescore
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg

FC Skanderborg
8 - 0
Hjemme
Vestergadeanlægget

Skødstrup SF

Gødvad GIF
1 - 11
Ude
Gødvad Hallen

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
5 - 1
Hjemme
Vestergadeanlægget

Odder IGF

BMI
2 - 1
Ude
Egelund Idrætscenter

FC Skanderborg

FC Skanderborg
8 - 2
Hjemme
Vestergadeanlægget

Gødvad GIF

KampprogramDBU Jylland Pokal U13 Piger/8 (2005) • Pulje 1

August 2017

FC Skanderborg (L2/946)
5 - 4
Hjemme
Vestergadeanlægget

Kolding B (L1/924)
September 2017

FC Skanderborg (L2/946)
4 - 5
Hjemme
Vestergadeanlægget

Ry Fodbold (L1/922)

KampprogramU13 Piger C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 241

August 2017

Vejle FC
HHT
Ude
Vestre Stadion

FC Skanderborg
September 2017

Rask Mølle OIF
5 - 3
Ude
Rask Mølle Stadion

FC Skanderborg

Galten FS
0 - 4
Ude
Klank Idrætsanlæg

FC Skanderborg

FC Skanderborg
UHT
Hjemme
Vestergadeanlægget

Vejle FC

FC Skanderborg
1 - 7
Hjemme
Vestergadeanlægget

Rask Mølle OIF

FC Skanderborg
2 - 2
Hjemme
Vestergadeanlægget

Rask Mølle OIF
Oktober 2017

Galten FS
1 - 2
Ude
Klank Idrætsanlæg

FC Skanderborg

FC Skanderborg
1 - 1
Hjemme
Vestergadeanlægget

Galten FS

Vejle FC
UHT
Ude
Vestre Stadion

FC Skanderborg

KampprogramU13 Piger Liga 2 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 90

Oktober 2017

FC Skanderborg
26. okt
Kl. 18.45
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hedensted IF

FC Skanderborg
28. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Nr. Bjært/Strandhuse IF
November 2017

Vinding SF
3. nov
Kl. 18.45
Ude
Vinding Kunstgræsbane

FC Skanderborg

Egebjerg IF
26. nov
Kl. 00.00
Ude
Egebjerghallen

FC Skanderborg

KampprogramU13 Piger Liga 3 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 91

Oktober 2017

FC Skanderborg
26. okt
Kl. 17.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

Ry Fodbold

SMIFF
29. okt
Kl. 10.00
Ude
Albæk Stadion

FC Skanderborg
November 2017

FC Skanderborg
2. nov
Kl. 17.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

Hatting-Torsted/Stensballe

Grenaa IF
12. nov
Kl. 00.00
Ude
HSM Arena Grenå

FC Skanderborg