Menu

Piger årgang 2005

Udendørs efterår 2017 - U13 piger

Træningstider:
 - Tirsdage:   18:30 til 20:00 på Fælleden
 - Torsdage:  17:30 til 19:00 på Birkevej / Vestergade

Sidste træningsdag er 22. juni.

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen. 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Anders Dalgas
Træner
profil
Ulrik Lange
Træner
profil
Rune Andersen
Træner
ingen pic
Søren B. Aaby
Holdleder
profil
Peter Lykke Hvid

Holdets aktiviteterFCS 2005 Piger

August 2017
20.
søndag

18:00 - 20:00

Andet
AGF-Brøndby
Ceres Park, Stadion Allé
22.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning Vestergade
Vestergadeanlægget
24.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Træning Vestergade
Vestergadeanlægget
25.
fredag

17:00 - 18:00

Andet
Løbetur
Klubhuset Birkevej
27.
søndag

12:00 - 13:30

Træningskamp
Træningskamp 11-mands
Klubhuset Birkevej
29.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden, Frueringvej
30.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Vejle FC - FC Skanderborg
Klubhuset Birkevej
31.
torsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning Vestergade
Vestergadeanlægget
31.
torsdag

18:30 - 19:30

Kamp
FC Skanderborg (L2/946) - Kolding B (L1/924)
Klubhuset Birkevej
September 2017
1.
fredag

17:00 - 18:00

Andet
Løbetur
Klubhuset Birkevej
4.
mandag

18:00 - 19:10

Kamp
FC Skanderborg - BMI
Klubhuset Birkevej
5.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden, Frueringvej
7.
torsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning Vestergade
Vestergadeanlægget
7.
torsdag

17:45 - 18:55

Kamp
FC Skanderborg - ASA, Aarhus
Klubhuset Birkevej
8.
fredag

17:00 - 18:00

Andet
Løbetur
Klubhuset Birkevej
9.
lørdag

10:00 - 11:10

Kamp
FC Skanderborg - Galten FS
Klubhuset Birkevej
11.
mandag

18:00 - 19:10

Kamp
ASA, Aarhus - FC Skanderborg
Klubhuset Birkevej
12.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden, Frueringvej
13.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Rask Mølle OIF - FC Skanderborg
Klubhuset Birkevej
14.
torsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning Vestergade
Vestergadeanlægget
15.
fredag

17:00 - 18:00

Andet
Løbetur
Klubhuset Birkevej
16.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
Skødstrup SF - FC Skanderborg
Klubhuset Birkevej
17.
søndag

13:15 - 16:00

Andet
Søen Rundt
Kulturhuset, Parkvej 10, 8660 Skanderborg
19.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden, Frueringvej
21.
torsdag

18:00 - 19:10

Kamp
FC Skanderborg - Vejle FC
Klubhuset Birkevej
24.
søndag

13:30 - 14:40

Kamp
Odder IGF - FC Skanderborg
Klubhuset Birkevej
26.
tirsdag

18:00 - 19:10

Kamp
FC Skanderborg - Skødstrup SF
Klubhuset Birkevej
26.
tirsdag

18:00 - 19:10

Kamp
FC Skanderborg - Rask Mølle OIF
Klubhuset Birkevej
26.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden, Frueringvej
28.
torsdag

18:00 - 19:10

Kamp
FC Skanderborg - Rask Mølle OIF
Klubhuset Birkevej
30.
lørdag

11:00 - 12:10

Kamp
VSK Aarhus - FC Skanderborg
Klubhuset Birkevej
Oktober 2017
3.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden, Frueringvej
4.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Galten FS - FC Skanderborg
Klubhuset Birkevej
5.
torsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning Vestergade
Vestergadeanlægget
5.
torsdag

17:45 - 18:55

Kamp
FC Skanderborg - Odder IGF
Klubhuset Birkevej
8.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
BMI - FC Skanderborg
Klubhuset Birkevej
10.
tirsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning Fælleden
Fælleden, Frueringvej
11.
onsdag

18:00 - 19:10

Kamp
Vejle FC - FC Skanderborg
Klubhuset Birkevej
12.
torsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning Vestergade
Vestergadeanlægget
12.
torsdag

17:45 - 18:55

Kamp
FC Skanderborg - VSK Aarhus
Klubhuset Birkevej
November 2017
11.
lørdag

08:00 - 18:00

Andet
Tysklandstur
Klubhuset Birkevej
Januar 2018
27.
lørdag

08:00 - 17:00

Andet
Træningslejr HFK
Klubhuset, Birkevej
Marts 2018
2.
fredag

16:00 - 16:00

Stævne
Lalandia Cup
Klubhuset, Birkevej

KampprogramU13 Piger Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 946

September 2017

FC Skanderborg
4. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

BMI

FC Skanderborg
7. sep
Kl. 17.45
Hjemme
Vestergadeanlægget

ASA, Aarhus

ASA, Aarhus
11. sep
Kl. 18.00
Ude
ASA's Idrætsanlæg

FC Skanderborg

Skødstrup SF
16. sep
Kl. 11.00
Ude
Midtpunktet

FC Skanderborg

Odder IGF
24. sep
Kl. 13.30
Ude
Spektrum Odder

FC Skanderborg

FC Skanderborg
26. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Skødstrup SF

Gødvad GIF
30. sep
Kl. 11.00
Ude
Gødvad Hallen

FC Skanderborg
Oktober 2017

FC Skanderborg
5. okt
Kl. 17.45
Hjemme
Vestergadeanlægget

Odder IGF

BMI
8. okt
Kl. 12.00
Ude
Egelund Idrætscenter

FC Skanderborg

FC Skanderborg
12. okt
Kl. 17.45
Hjemme
Vestergadeanlægget

Gødvad GIF

KampprogramDBU Jylland Pokal U13 Piger/8 (2005) • Pulje 1

August 2017

FC Skanderborg (L2/946)
31. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

Kolding B (L1/924)

KampprogramU13 Piger C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 241

August 2017

Galten FS
23. aug
Kl. 18.00
Ude
Klank Idrætsanlæg

FC Skanderborg

Vejle FC
30. aug
Kl. 18.00
Ude
Vestre Stadion

FC Skanderborg
September 2017

FC Skanderborg
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Galten FS

Rask Mølle OIF
13. sep
Kl. 18.00
Ude
Rask Mølle Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
21. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Vejle FC

FC Skanderborg
26. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Rask Mølle OIF

FC Skanderborg
28. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Vestergadeanlægget

Rask Mølle OIF
Oktober 2017

Galten FS
4. okt
Kl. 18.00
Ude
Klank Idrætsanlæg

FC Skanderborg

Vejle FC
11. okt
Kl. 18.00
Ude
Vestre Stadion

FC Skanderborg