Menu

Piger årgang 2006

Træningstider U12 Piger

 - Udendørs hver tirsdag fra 18:00 til 19:30 på kunstgræsbanen på Fælleden

 - Indendørs hver fredag fra 18:00 til 19:00 i Borgernes Hus i Veng

 

Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre mere. 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Peter Sønderskov
Træner
ingen pic
Peter Kennebo
Træner
profil
Jesper Møller
Træner
ingen pic
Ulrich Bjørn
Holdleder
ingen pic
Elsebeth Andersen

Holdets aktiviteterFCS 2006 Piger

Februar 2018
23.
fredag

18:00 - 19:30

Træning
Indendørs træning i Veng
24.
lørdag

12:45 - 15:05

DBU-Stævne
Stævne: Lund Hallen
Lund hallen
24.
lørdag

13:50 - 15:40

DBU-Stævne
Stævne: Pindstrup Hallen
I Pindstrup hallen
24.
lørdag

15:30 - 17:20

DBU-Stævne
Stævne: Kolding KFUM Hal 1
Kolding KFUM hal 1
27.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørstræning på Fælleden
Fælleden
Marts 2018
2.
fredag

18:00 - 19:30

Træning
Indendørs træning i Veng
6.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørstræning på Fælleden
Fælleden
9.
fredag

18:00 - 19:30

Træning
Indendørs træning i Veng
13.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørstræning på Fælleden
Fælleden
16.
fredag

18:00 - 19:30

Træning
Indendørs træning i Veng
20.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørstræning på Fælleden
Fælleden
23.
fredag

18:00 - 19:30

Træning
Indendørs træning i Veng
April 2018
3.
tirsdag

18:00 - 19:30

Træning
Udendørstræning på Fælleden
Fælleden
6.
fredag

16:30 - 14:00

Stævne
Hummel cup 2018

KampprogramU12 Piger B INDE (2006) 24.02.18 • Pulje 10

Februar 2018

FC Skanderborg (3)
24. feb
Kl. 13.50
Hjemme
Pindstrup Hallen

IF Midtdjurs

Ommersyssel IF
24. feb
Kl. 14.10
Ude
Pindstrup Hallen

FC Skanderborg (3)

Romalt IF
24. feb
Kl. 14.30
Ude
Pindstrup Hallen

FC Skanderborg (3)

FC Skanderborg (3)
24. feb
Kl. 15.00
Hjemme
Pindstrup Hallen

Ebeltoft IF

Grenaa IF
24. feb
Kl. 15.30
Ude
Pindstrup Hallen

FC Skanderborg (3)

KampprogramU12 Piger B INDE (2006) 24.02.18 • Pulje 11

Februar 2018

FC Skanderborg (1)
24. feb
Kl. 15.30
Hjemme
Kolding KFUM Hal 1

FC Kolding Nord

Stensballe IK
24. feb
Kl. 15.50
Ude
Kolding KFUM Hal 1

FC Skanderborg (1)

Stilling IF
24. feb
Kl. 16.10
Ude
Kolding KFUM Hal 1

FC Skanderborg (1)

FC Skanderborg (1)
24. feb
Kl. 16.40
Hjemme
Kolding KFUM Hal 1

Bramdrupdam GIF

Østbirk IF
24. feb
Kl. 17.10
Ude
Kolding KFUM Hal 1

FC Skanderborg (1)

KampprogramU12 Piger B INDE (2006) 24.02.18 • Pulje 12

Februar 2018

TMG
24. feb
Kl. 12.45
Ude
Lund Hallen

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (2)
24. feb
Kl. 13.05
Hjemme
Lund Hallen

Vinding SF

FC Skanderborg (2)
24. feb
Kl. 13.35
Hjemme
Lund Hallen

Brædstrup IF

Aabyhøj IF (2)
24. feb
Kl. 14.25
Ude
Lund Hallen

FC Skanderborg (2)

Fredericia KFUM
24. feb
Kl. 14.55
Ude
Lund Hallen

FC Skanderborg (2)