Menu

Piger årgang 2007

Udendørs efterår 2017 - U11 piger

Vi træner på banerne ved Vestergade.  Vi starter ved 8-mands banerne tættest på klubhuset.  Vi slutter af ved 5-mands banerne.

Tirsdage:   17:15 til 18:45
Torsdage:  17:15 til 18:45

Første træningsdag er tirsdag 15. august eller torsdag 17. august.


Nye spillere

Nye spillere er altid velkomne.  Kontakt holdleder/tovholder for at høre om træningen. 

Trænere

Holdleder
ingen pic
Hanne Storm Svendsen
Holdleder
profil
Niels Parmo Christensen
Træner
ingen pic
Thomas Jacobsen
Træner
profil
Thomas Bernhardt
Træner
profil
John Schneider

Holdets aktiviteterFCS 2007 Piger

August 2017
24.
torsdag

17:15 - 19:15

Træningskamp
8 mands træningskampe mod Ry i Ry
Vestergade
26.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Billund Idrætscenter
26.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Mårslet Stadion
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Rask Mølle Stadion
2.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Sejs Stadion
9.
lørdag

11:30 - 13:40

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
9.
lørdag

13:00 - 15:10

DBU-Stævne
Stævne: Vestergadeanlægget
16.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Gorms Hallen
16.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: INOX Park
30.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Rask Mølle Stadion
30.
lørdag

10:00 - 12:10

DBU-Stævne
Stævne: Klank Idrætsanlæg

KampprogramU11 Piger AB (2007) 8M - Efterår • Pulje 200

August 2017

TMG
26. aug
Kl. 10.40
Ude
Mårslet Stadion

FC Skanderborg
September 2017

Galten FS
2. sep
Kl. 10.00
Ude
Sejs Stadion

FC Skanderborg

Sejs Svejbæk IF
2. sep
Kl. 10.40
Ude
Sejs Stadion

FC Skanderborg

FC Skanderborg
9. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Vestergadeanlægget

Grenaa IF

FC Skanderborg
9. sep
Kl. 12.10
Hjemme
Vestergadeanlægget

IF Lyseng

FC Skanderborg
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
INOX Park

Ry Fodbold

FC Skanderborg
16. sep
Kl. 10.40
Hjemme
INOX Park

TMG

FC Skanderborg
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Klank Idrætsanlæg

Galten FS

Sejs Svejbæk IF
30. sep
Kl. 10.40
Ude
Klank Idrætsanlæg

FC Skanderborg

KampprogramU11 Piger B (2007) 8M - Efterår • Pulje 212

August 2017

FC Skanderborg (2)
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Billund Idrætscenter

Jelling fS

FC Skanderborg (2)
26. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Billund Idrætscenter

Gedved IF
September 2017

FC Skanderborg (2)
2. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Rask Mølle Stadion

Rask Mølle OIF

Stensballe IK
9. sep
Kl. 13.00
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (2)

Hovedgaard IF
9. sep
Kl. 13.40
Ude
Vestergadeanlægget

FC Skanderborg (2)

Billund IF
16. sep
Kl. 10.00
Ude
Gorms Hallen

FC Skanderborg (2)

Gedved IF
16. sep
Kl. 10.40
Ude
Gorms Hallen

FC Skanderborg (2)

FC Skanderborg (2)
30. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Rask Mølle Stadion

Rask Mølle OIF