Menu

Fysisk træner for U17 og U19 talent drenge

image

Det er en stilling ledig som fysisk træner for U17 og U19 talent drenge. Er du interesseret i at lave målrettet styrketræning med henblik på optimering af den fysiske præstation samt skadeforebyggelse, så er dette trænerjobbet for dig. Du skal lave målrettet styrketræning for vores U17 og U19 talentdrenge hold. Der gives godtgørelse.

 

Har det interesse, så henvend dig til Jakob Peter Thomsen på 51 94 23 95 eller jake020477@gmail.com for at høre mere. 

;
;
;
Kommende kampe
Maj 2022
25.
onsdag
17.45
FC Skanderborg
livescore
0 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2009) 11M - forår 2022 • Pulje 749
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Fælleden græsbane
FC Aarhus Syd
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Fælleden græsbane
25.
onsdag
18.00
FC Skanderborg
livescore
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2008) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 956
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
Bryrup IF
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
25.
onsdag
18.00
Mariehøj Kammeraterne Silkeborg
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (2010) 8M - Forår 2022 • Pulje 52
Marienlund Kunstgræs
FC Skanderborg
Marienlund Kunstgræs
25.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2006) 11M - forår 2022 • Pulje 455
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
Svenstrup-Godthåb IF
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
25.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
HHT
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2003-04) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 336
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
BUF Horsens
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
26.
torsdag
10.00
Ry Fodbold (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 6
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg (4)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
10.10
FC Skanderborg (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 3
Lyseng Idrætspark
Riis Tebstrup IF (1)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
10.20
IF Lyseng (5)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 4
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg (2)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
10.20
IF Lyseng (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 5
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg (3)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
10.30
FC Skanderborg (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 3
Lyseng Idrætspark
TMG (2)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
10.40
FC Skanderborg (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 6
Lyseng Idrætspark
tst Fodbold (3)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
10.50
FC Skanderborg (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 4
Lyseng Idrætspark
Grundfør UI
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
10.50
FC Skanderborg (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 5
Lyseng Idrætspark
Ry Fodbold (1)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
11.10
FC Skanderborg (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 3
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (6)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
11.10
TMG (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 4
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg (2)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
11.10
Aabyhøj IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 5
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg (3)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
11.20
FC Skanderborg (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 6
Lyseng Idrætspark
IF Lyseng (3)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
11.30
Grenaa IF
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 3
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg (1)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
11.50
FC Skanderborg (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 4
Lyseng Idrætspark
Riis Tebstrup IF (2)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
11.50
FC Skanderborg (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 5
Lyseng Idrætspark
TMG (1)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
11.50
Hammel GF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (2015) DBU 3-Bold Tour IF Lyseng 26/5 • Pulje 6
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg (4)
Lyseng Idrætspark
26.
torsdag
13.00
Bredballe IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2022 • Pulje 9
BAUHAUS Park - Hældager
Græs - 1
FC Skanderborg
BAUHAUS Park - Hældager
Græs - 1
26.
torsdag
16.00
Odder IGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2022 • Pulje 41
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
FC Skanderborg
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
28.
lørdag
12.00
FC Skanderborg
HHT
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2008) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 956
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
Spjald IF
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
28.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2022 • Pulje 9
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Hasle B
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
28.
lørdag
13.00
Gødvad GIF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2007) 11M - forår 2022 • Pulje 537
Gødvad Hallen
FC Skanderborg
Gødvad Hallen
28.
lørdag
13.45
Samsø IK
-
Herrer
U13
U13 Drenge C2 (2009) 8M - Forår 2022 • Pulje 11
Tranebjerg Stadion
FC Skanderborg
Tranebjerg Stadion
28.
lørdag
15.30
FC Skanderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2022 • Pulje 41
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
Hørning IF
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
29.
søndag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2009) 11M - forår 2022 • Pulje 749
Fælleden - Øvre
Fælleden græsbane
Horsens fS
Fælleden - Øvre
Fælleden græsbane
29.
søndag
12.30
FC Skanderborg
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2009) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 974
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
Virring Fodbold
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
29.
søndag
12.30
FC Skanderborg
UHT
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 924
Fælleden - Øvre
Fælleden græsbane
Fredericia KF
Fælleden - Øvre
Fælleden græsbane
29.
søndag
13.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 560
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Odder IGF
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
29.
søndag
15.00
FC Skanderborg (2)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2022 • Pulje 83
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
Horsens Freja
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
29.
søndag
15.00
Løsning IF
UHT
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - forår 2022 • Pulje 487
Løsning Stadion
FC Skanderborg
Løsning Stadion
29.
søndag
15.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2006) 11M - forår 2022 • Pulje 833
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Ry Fodbold
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
29.
søndag
16.00
Eastside Viborg
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2006) 11M - forår 2022 • Pulje 455
Overlund Kunststofbane
FC Skanderborg
Overlund Kunststofbane
29.
søndag
17.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2022 • Pulje 275
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Galten FS
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
30.
mandag
18.00
ASA, Aarhus
-
Kvinder
U16
U16 Piger C (2006) 8M - Forår 2022 • Pulje 81
Robotize Park
FC Skanderborg
Robotize Park
30.
mandag
18.30
FC Skanderborg
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (2003-04) 11M - forår 2022 • Pulje 302
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
Herning Fremad
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
30.
mandag
19.00
FC Skanderborg
-
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 4
Fælleden - Øvre
Aarhus Posten
Fælleden - Øvre
30.
mandag
19.00
Alliancen IF
HHT
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands • Kreds 15
Limo Stadion
FC Skanderborg
Limo Stadion
31.
tirsdag
17.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (2010) 8M - Forår 2022 • Pulje 142
Vestergadeanlægget
Kampbanen A2
Odder IGF
Vestergadeanlægget
Kampbanen A2
31.
tirsdag
18.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U13
U13 Piger C (2009) 8M - Forår 2022 • Pulje 53
Vestergadeanlægget
Følabanen B2
Hørning IF
Vestergadeanlægget
Følabanen B2
31.
tirsdag
18.00
VRI
-
Herrer
U12
U12 Drenge A1 (2010) 8M - Ombrydning - Forår 2022 • Pulje 5
NES Park
FC Skanderborg
NES Park