Menu
;
;
;
Kommende kampe
September 2021
27.
mandag
18.00
FC Skanderborg
1 - 2
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 4
Fælleden - Øvre
Fælleden - Øvre Græsbane
Hørning IF
Fælleden - Øvre
Fælleden - Øvre Græsbane
27.
mandag
18.00
TMG
5 - 4
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands • Kreds 15
Mårslet Stadion
FC Skanderborg
Mårslet Stadion
28.
tirsdag
17.30
Fuglebakken KFUM Århus
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Efterår 2021 • Pulje 10
Højlyngen
FC Skanderborg
Højlyngen
29.
onsdag
17.15
FC Skanderborg
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 752
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunst C1/2
IF Lyseng
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunst C1/2
29.
onsdag
17.30
FC Skanderborg
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 647
Fælleden - Øvre
Fælleden - Øvre 1
Stensballe IK
Fælleden - Øvre
Fælleden - Øvre 1
29.
onsdag
18.30
IF Mols
-
Kvinder
U14
U14 Piger C (2008) 8M - Efterår 2021 • Pulje 260
Mols Hallen
FC Skanderborg
Mols Hallen
29.
onsdag
18.30
FC Skanderborg
-
Kvinder
K+29
K+29 7M - Efterår 2021 • Pulje 322
Vestergadeanlægget
Kampbanen A2
BMI
Vestergadeanlægget
Kampbanen A2
30.
torsdag
19.00
Ry Fodbold
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2021 • Pulje 74
Ry Fodbold Kunstgræsbane
Ry kunstgræsbane
FC Skanderborg (1)
Ry Fodbold Kunstgræsbane
Ry kunstgræsbane
Oktober 2021
2.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2011) 8M - Efterår 2021 • Pulje 24
Vestergadeanlægget
Følabanen B1
Lystrup IF (U10) (2)
Vestergadeanlægget
Følabanen B1
2.
lørdag
10.00
FC Horsens
-
Kvinder
U11
U11 Piger B (2011) 8M - Efterår 2021 • Pulje 213
Designa Arena
FC Skanderborg
Designa Arena
2.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (2010) 8M - Efterår 2021 • Pulje 226
Vestergadeanlægget
Følabanen B2
Brædstrup IF
Vestergadeanlægget
Følabanen B2
2.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (2011) 5M - Efterår 2021 • Pulje 505
Vestergadeanlægget
Lysbanen C1
Låsby B
Vestergadeanlægget
Lysbanen C1
2.
lørdag
10.00
Sejs Svejbæk IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (2012) 5M - Efterår 2021 • Pulje 513
Sejs Stadion
FC Skanderborg
Sejs Stadion
2.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2012) 5M - Efterår 2021 • Pulje 550
Vestergadeanlægget
Lysbanen C2
BMI
Vestergadeanlægget
Lysbanen C2
2.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2021 • Pulje 598
Vestergadeanlægget
Lysbanen C3
Harlev IK
Vestergadeanlægget
Lysbanen C3
2.
lørdag
10.30
IF Lyseng (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (2014) 5M - Efterår 2021 • Pulje 614
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg
Lyseng Idrætspark
2.
lørdag
11.00
FC Sydbyen
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2021 • Pulje 73
Grønløkke Stadion
FC Skanderborg (2)
Grønløkke Stadion
2.
lørdag
11.15
Aabyhøj IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge B1 (2010) 8M - Efterår 2021 • Pulje 50
Aabyhøj Stadion
FC Skanderborg
Aabyhøj Stadion
2.
lørdag
12.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 562
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
FC Århus Syd
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
2.
lørdag
12.00
Brædstrup IF
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (2013) 5M - Efterår 2021 • Pulje 760
Brædstrup Stadion
Trekanten
FC Skanderborg (1)
Brædstrup Stadion
Trekanten
2.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Efterår 2021 • Pulje 10
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
AIA/Tranbjerg
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
2.
lørdag
14.00
VSK Aarhus
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2006) 11M - efterår 2021 • Pulje 463
VSK Aarhus
Bane 14
FC Skanderborg
VSK Aarhus
Bane 14
2.
lørdag
14.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 487
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
Kolt/Hasselager IF
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
2.
lørdag
15.15
FC Skanderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2021 • Pulje 40
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
Hørning IF
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
3.
søndag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (2012) 5M - Efterår 2021 • Pulje 528
Vestergadeanlægget
Lysbanen C1
Østbirk IF
Vestergadeanlægget
Lysbanen C1
3.
søndag
10.00
Silkeborg IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (2013) 5M - Efterår 2021 • Pulje 566
Søholt Idrætsanlæg
Kunst Nord
FC Skanderborg (2)
Søholt Idrætsanlæg
Kunst Nord
3.
søndag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (2014) 5M - Efterår 2021 • Pulje 630
team.blue arena
Lysbanen C2
Solbjerg IF
team.blue arena
Lysbanen C2
3.
søndag
10.00
Odder IGF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (2014) 5M - Efterår 2021 • Pulje 655
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
FC Skanderborg
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
3.
søndag
10.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U11
U11 Piger C (2011) 5M - Efterår 2021 • Pulje 711
Vestergadeanlægget
Lysbanen C3
Ry Fodbold (1)
Vestergadeanlægget
Lysbanen C3
3.
søndag
10.30
FC Skanderborg
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2021 ombr • Pulje 980
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
TRIF
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Følabanen
3.
søndag
10.45
ASA, Aarhus
-
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2010) 8M - Efterår 2021 • Pulje 63
Robotize Park
FC Skanderborg
Robotize Park
3.
søndag
11.00
Andrup IF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (2003-04) 11M - efterår 2021 • Pulje 302
Skads Skole
FC Skanderborg
Skads Skole
3.
søndag
11.00
Aabyhøj IF
-
Kvinder
U9
U9 Piger C (2013) 5M - Efterår 2021 • Pulje 757
Aabyhøj IF Kunstgræsbane
FC Skanderborg (2)
Aabyhøj IF Kunstgræsbane
3.
søndag
12.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 516
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden - Kunstgræsbane
Hedensted IF
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden - Kunstgræsbane
3.
søndag
12.00
Stilling IF (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (2013) 5M - Efterår 2021 • Pulje 567
Stilling Skole
FC Skanderborg (1)
Stilling Skole
3.
søndag
12.00
Brædstrup IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (2012) 5M - Efterår 2021 • Pulje 733
Brædstrup Stadion
Trekanten
FC Skanderborg
Brædstrup Stadion
Trekanten
3.
søndag
12.30
FC Skanderborg
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 737
Fælleden - Øvre
Fælleden - Øvre 2
Stavtrup/Viby
Fælleden - Øvre
Fælleden - Øvre 2
3.
søndag
13.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2005) 11M - efterår 2021 ombryd • Pulje 436
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
VSK Aarhus
Vestergadeanlægget
Vestergadeanlægget - Kampbanen
3.
søndag
13.00
Stensballe IK (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (2011) 8M - Efterår 2021 • Pulje 35
Stensballe Hallen
FC Skanderborg
Stensballe Hallen
3.
søndag
14.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2021 • Pulje 263
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
Aarhus 1900 (1)
team.blue arena
team.blue arena - Dyrehaven
3.
søndag
14.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 614
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden - Kunstgræsbane
FC Horsens
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden - Kunstgræsbane
3.
søndag
14.00
Dalby GF
UHT
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (2008) 11M - efterår 2021 ombryd • Pulje 987
Dalby Stadion
FC Skanderborg
Dalby Stadion
3.
søndag
14.45
Brædstrup IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 647
Brædstrup Stadion
Stadion
FC Skanderborg
Brædstrup Stadion
Stadion
3.
søndag
15.00
BUF Horsens
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4(2003-04) 11/9M-efterår 21 ombryd • Pulje 383
Dagnæs Stadion
FC Skanderborg
Dagnæs Stadion
3.
søndag
16.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 402
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden - Kunstgræsbane
Ikast FC
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden - Kunstgræsbane
3.
søndag
16.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 536
Fælleden - Øvre
Fælleden - Øvre Græsbane
Hasle B
Fælleden - Øvre
Fælleden - Øvre Græsbane