Menu
;
;
;
Kommende kampe
September 2020
24.
torsdag
18.00
Odder IGF (L3/525)
Herrer
U15
DBU Jylland Pokal U15 Drenge/11 (2006) • Pulje 1
Spektrum Odder
FC Skanderborg (L1/Fyn)
Spektrum Odder
24.
torsdag
18.30
BMI
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2006) 11M - efterår 2020 • Pulje 537
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
FC Skanderborg
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
24.
torsdag
19.00
Hedensted IF
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2020 • Pulje 438
Hedensted Stadion Kunstgræs
FC Skanderborg
Hedensted Stadion Kunstgræs
25.
fredag
17.00
TMG
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 782
Mårslet Stadion
FC Skanderborg
Mårslet Stadion
25.
fredag
18.00
VRI
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 646
NES Park
Bane 1
FC Skanderborg
NES Park
Bane 1
25.
fredag
18.30
FC Skanderborg
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 957
Fælleden kunstgræsbane
Vejle B
Fælleden kunstgræsbane
26.
lørdag
10.00
Ikast FC
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 14
Ikast FC Stadion Allé
FC Skanderborg
Ikast FC Stadion Allé
26.
lørdag
10.00
Virring Fodbold
Kvinder
U12
U12 Piger B (2009) 8M - Efterår 2020 • Pulje 226
Virring Hallen
FC Skanderborg
Virring Hallen
26.
lørdag
10.40
FC Skanderborg
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (2010) 8M - Efterår 2020 • Pulje 14
Ikast FC Stadion Allé
Stensballe IK
Ikast FC Stadion Allé
26.
lørdag
11.00
Engum UI
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 836
Engum Stadion
FC Skanderborg
Engum Stadion
26.
lørdag
11.00
IF Lyseng
Herrer
U14
U14 Drenge C (2007) 8M - Efterår 2020 • Pulje 95
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg
Lyseng Idrætspark
26.
lørdag
12.00
FC Skanderborg
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2020 • Pulje 402
Fælleden kunstgræsbane
Andrup IF
Fælleden kunstgræsbane
26.
lørdag
12.00
Virring Fodbold
Herrer
U9
U9 Drenge C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 597
Virring Hallen
FC Skanderborg
Virring Hallen
26.
lørdag
12.40
FC Skanderborg
Herrer
U9
U9 Drenge C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 597
Virring Hallen
Solbjerg IF
Virring Hallen
26.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 • Pulje 4
team.blue arena
Esbjerg fB
team.blue arena
26.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 672
Fælleden - Øvre
Hørning IF
Fælleden - Øvre
26.
lørdag
14.00
FC Skanderborg
Herrer
U14
U14 drenge Liga 2A (født 2007) - Efterår 2020 • Pulje 612
Fælleden kunstgræsbane
BBB/SB
Fælleden kunstgræsbane
27.
søndag
10.00
FC Skanderborg
Kvinder
U15
U15 Piger C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 282
Fælleden kunstgræsbane
Skødstrup SF
Fælleden kunstgræsbane
27.
søndag
10.00
Gauerslund IF
Kvinder
U13
U13 Piger C (2008) 5M - Efterår 2020 • Pulje 660
Danbolig Arena Gauerslund
Bane 7 - 5 Mands
FC Skanderborg
Danbolig Arena Gauerslund
Bane 7 - 5 Mands
27.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg
Kvinder
U10
U10 Piger B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 732
INOX Park
Bane 10
FC Skanderborg
INOX Park
Bane 10
27.
søndag
10.00
TMG
Kvinder
U9
U9 Piger C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 757
Vestergadeanlægget
FC Skanderborg
Vestergadeanlægget
27.
søndag
10.00
FC Skanderborg
Kvinder
U10
U10 Piger A (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 721
Nybolig Arena
Hatting-Torsted Fodbold
Nybolig Arena
27.
søndag
10.40
FC Skanderborg
Kvinder
U13
U13 Piger C (2008) 5M - Efterår 2020 • Pulje 660
Danbolig Arena Gauerslund
Bane 8 - 5 mands
Stavtrup IF
Danbolig Arena Gauerslund
Bane 8 - 5 mands
27.
søndag
10.40
FC Skanderborg
Kvinder
U10
U10 Piger B (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 732
INOX Park
Bane 13
Brædstrup IF
INOX Park
Bane 13
27.
søndag
10.40
FC Skanderborg
Kvinder
U9
U9 Piger C (2012) 5M - Efterår 2020 • Pulje 757
Vestergadeanlægget
Stavtrup IF
Vestergadeanlægget
27.
søndag
10.40
Bjert IF
Kvinder
U10
U10 Piger A (2011) 5M - Efterår 2020 • Pulje 721
Nybolig Arena
FC Skanderborg
Nybolig Arena
27.
søndag
12.10
Skødstrup SF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2A (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 969
Midtpunktet
FC Skanderborg
Midtpunktet
27.
søndag
13.00
Årslev BK
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 945
Netplan Arena
FC Skanderborg
Netplan Arena
27.
søndag
14.00
FC Skanderborg (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 • Pulje 313
Fælleden - Øvre
Saxild IF
Fælleden - Øvre
27.
søndag
15.00
Hjerting IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (2002-03) 11M - efterår 2020 • Pulje 302
Hjertinghus
FC Skanderborg
Hjertinghus
27.
søndag
16.00
TMG
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 39
Mårslet Stadion
FC Skanderborg
Mårslet Stadion
27.
søndag
16.00
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 72
Fælleden - Øvre
Stensballe IK
Fælleden - Øvre
29.
tirsdag
17.30
Stilling IF (L3/331)
Herrer
U19
DBU Jylland Pokal U19 Drenge/11 (2002-03) • Pulje 1
Stilling Stadion
FC Skanderborg (L1/302)
Stilling Stadion
29.
tirsdag
17.45
Stensballe IK
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 672
Stensballe Hallen
FC Skanderborg
Stensballe Hallen
29.
tirsdag
18.00
Ry Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 749
INOX Park
FC Skanderborg
INOX Park
29.
tirsdag
18.00
Stavtrup IF (2)
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 4
Stavtrup Idrætsanlæg
FC Skanderborg
Stavtrup Idrætsanlæg
30.
onsdag
17.30
Hedensted IF (L3/438)
Herrer
U17
DBU Jylland Pokal U17 Drenge/11 (2004) • Pulje 1
Hedensted Stadion
FC Skanderborg (L1/402)
Hedensted Stadion
30.
onsdag
17.30
FC Skanderborg (L2A/Fyn)
Herrer
U14
DBU Jylland Pokal U14 Drenge/11 (2007) • Pulje 1
team.blue arena
Horsens fS (L1/602)
team.blue arena
30.
onsdag
17.30
Solbjerg IF
Kvinder
K+29
K+29 7M - Efterår 2020 • Pulje 321
v/ Solbjergskolens Idrætshal
FC Skanderborg
v/ Solbjergskolens Idrætshal
30.
onsdag
17.45
FC Skanderborg
Herrer
U14
U14 Drenge C (2007) 8M - Efterår 2020 • Pulje 95
Fælleden - Øvre
Skødstrup SF
Fælleden - Øvre
30.
onsdag
17.45
FC Skanderborg
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (2009) 8M - Efterår 2020 • Pulje 44
Vestergadeanlægget
Silkeborg IF (1)
Vestergadeanlægget
30.
onsdag
17.45
Hørning IF
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2009) 8M - Efterår 2020 • Pulje 72
Højbo Stadion
Bane 2B
FC Skanderborg
Højbo Stadion
Bane 2B
30.
onsdag
18.30
FC Skanderborg
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 1B (2006) 11M - efterår 2020 • Pulje 893
Fælleden kunstgræsbane
ASA, Aarhus
Fælleden kunstgræsbane
30.
onsdag
19.30
Brabrand IF
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs (11M)
FC Skanderborg
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs (11M)
30.
onsdag
20.00
FC Skanderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Fælleden kunstgræsbane
Team Østjylland
Fælleden kunstgræsbane

Arrangementer og vigtige datoer

  • Arrangementer og vigtige datoer
    12. august - Prøvning af ny Puma klubkollektion