Menu
;
;
;
Kommende kampe
August 2020
8.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
livescore
5 - 0
Herrer
U15
U15 drenge Liga 1 (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 512
Vestergadeanlægget
Thisted FC
Vestergadeanlægget
8.
lørdag
12.00
IF Lyseng
UDS
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 39
Lyseng Idrætspark
FC Skanderborg
Lyseng Idrætspark
8.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
UDS
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (2002-03) 11M - efterår 2020 • Pulje 302
Zitcom Stadion
Hjerting IF
Zitcom Stadion
9.
søndag
16.00
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 72
Fælleden - Øvre
Hørning IF
Fælleden - Øvre
10.
mandag
19.00
FC Skanderborg
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 4
Vestergadeanlægget
Hørning IF
Vestergadeanlægget
11.
tirsdag
17.45
FC Skanderborg
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 946
Vestergadeanlægget
FC Horsens
Vestergadeanlægget
11.
tirsdag
19.00
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 • Pulje 4
Zitcom Stadion
IF Lyseng
Zitcom Stadion
11.
tirsdag
19.00
Stensballe IK
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 72
Stensballe Hallen
FC Skanderborg
Stensballe Hallen
11.
tirsdag
19.00
FC Skanderborg
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 825
Vestergadeanlægget
Bække SF
Vestergadeanlægget
11.
tirsdag
19.15
Harlev IK (2)
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 • Pulje 146
Næshøj Idrætscenter
FC Skanderborg
Næshøj Idrætscenter
12.
onsdag
18.00
FC Skanderborg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 782
Fælleden - Øvre
TMG
Fælleden - Øvre
12.
onsdag
18.00
FC Skanderborg
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2009) 8M - Efterår 2020 • Pulje 62
Vestergadeanlægget
Løsning IF
Vestergadeanlægget
12.
onsdag
18.00
FC Skanderborg
Herrer
U12
U12 Drenge C2 (2009) 8M - Efterår 2020 • Pulje 77
Vestergadeanlægget
Virring Fodbold
Vestergadeanlægget
12.
onsdag
18.30
Odder IGF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2006) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 562
Spektrum Odder
FC Skanderborg
Spektrum Odder
12.
onsdag
18.30
Ry Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge C (2007) 8M - Efterår 2020 • Pulje 95
INOX Park
FC Skanderborg
INOX Park
12.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
Kvinder
U15
U15 Piger C (2006) 8M - Efterår 2020 • Pulje 282
Fælleden kunstgræsbane
Team Østjylland
Fælleden kunstgræsbane
12.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
Herrer
M+40
ØOB Oldboys 40 år 11 mands • Kreds 6
Fælleden kunstgræsbane
Brabrand IF
Fælleden kunstgræsbane
12.
onsdag
19.15
FC Skanderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2005) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 491
Vestergadeanlægget
FC Silkeborg
Vestergadeanlægget
12.
onsdag
19.15
Stensballe IK
Kvinder
K+29
K+29 7M - Efterår 2020 • Pulje 321
Stensballe Hallen
FC Skanderborg
Stensballe Hallen
13.
torsdag
18.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 749
Grønløkke Stadion
FC Skanderborg
Grønløkke Stadion
13.
torsdag
18.00
Jelling fS
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Gorms Hallen
FC Skanderborg
Gorms Hallen
13.
torsdag
19.30
FC Skanderborg (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2020 • Pulje 184
Fælleden - Øvre
Horsens B
Fælleden - Øvre
14.
fredag
18.30
FC Skanderborg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1B (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 714
Fælleden kunstgræsbane
Stensballe IK
Fælleden kunstgræsbane

Arrangementer og vigtige datoer

  • Arrangementer og vigtige datoer
    12. august - Prøvning af ny Puma klubkollektion
  • Arrangementer og vigtige datoer
    Ny dato: 23. August - Fodboldstævne for piger - Årgang 2011-14