Menu
Kommende kampe
Oktober 2017
21.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
Fælleden kunstgræsbane
Viby IF
Fælleden kunstgræsbane
21.
lørdag
15.00
Torpedo AT
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 72
Holme Skole
FC Skanderborg
Holme Skole
22.
søndag
15.00
FC Skanderborg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 370
Fælleden kunstgræsbane
Brædstrup IF
Fælleden kunstgræsbane
25.
onsdag
18.00
Brædstrup IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 718
Brædstrup Stadion
Kunstgræsbanen
FC Skanderborg
Brædstrup Stadion
Kunstgræsbanen
25.
onsdag
18.15
HEI/Virup
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 613
Invita Park Kunstgræs, Skæring
FC Skanderborg
Invita Park Kunstgræs, Skæring
25.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 511
Fælleden kunstgræsbane
FK Viborg
Fælleden kunstgræsbane
25.
onsdag
19.00
Odder IGF
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 827
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
FC Skanderborg
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
25.
onsdag
19.15
Kolding B
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 303
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst
FC Skanderborg
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst
26.
torsdag
17.30
FC Skanderborg
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 3 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 91
Vestergadeanlægget
Ry Fodbold
Vestergadeanlægget
26.
torsdag
18.45
FC Skanderborg
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 90
Vestergadeanlægget
Hedensted IF
Vestergadeanlægget
26.
torsdag
19.45
FC Skanderborg (L2/863)
livescore
Kvinder
U15
DBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2003) • Pulje 1
Fælleden kunstgræsbane
IF Lyseng (L1/851)
Fælleden kunstgræsbane
27.
fredag
18.15
Vejlby Skovbakken Aarhus
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 / Træningskamp • Privat
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
FC Skanderborg
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
28.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 90
Vestergadeanlægget
Nr. Bjært/Strandhuse IF
Vestergadeanlægget
28.
lørdag
12.00
FC Skanderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Fælleden kunstgræsbane
Vejle B
Fælleden kunstgræsbane
28.
lørdag
12.00
VSK Aarhus
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 511
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
FC Skanderborg
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
28.
lørdag
13.30
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
Wannafind Stadion
Viborg FF
Wannafind Stadion
28.
lørdag
14.00
FC Skanderborg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 303
Fælleden kunstgræsbane
IF Lyseng
Fælleden kunstgræsbane
28.
lørdag
16.00
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 72
Fælleden kunstgræsbane
FFD Kralupy (2)
Fælleden kunstgræsbane
29.
søndag
10.00
FC Skanderborg (1)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 37
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Horsens fS (1)
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
29.
søndag
10.00
SMIFF
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 3 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 91
Albæk Stadion
FC Skanderborg
Albæk Stadion
29.
søndag
10.30
Horsens fS
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 718
Forum Horsens Kunstgræsbane 1
FC Skanderborg
Forum Horsens Kunstgræsbane 1
29.
søndag
10.30
Horsens fS (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 22
Brædstrup Kunstgræsbane
Kunstgræsbanen
FC Skanderborg (2)
Brædstrup Kunstgræsbane
Kunstgræsbanen
29.
søndag
10.40
Odder IGF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 37
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
FC Skanderborg (1)
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
29.
søndag
11.00
FC Skanderborg (2)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 53
Højbo Stadion Kunstgræsbane
Hørning IF (2)
Højbo Stadion Kunstgræsbane
29.
søndag
11.10
FC Skanderborg (2)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 22
Brædstrup Kunstgræsbane
Kunstgræsbanen
Østbirk IF (2)
Brædstrup Kunstgræsbane
Kunstgræsbanen
29.
søndag
11.20
FC Skanderborg (1)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 37
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
GDIK/Lindved
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
29.
søndag
11.40
BMI (U12 Piger)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 53
Højbo Stadion Kunstgræsbane
FC Skanderborg (2)
Højbo Stadion Kunstgræsbane
29.
søndag
11.50
FC Skanderborg (2)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 22
Brædstrup Kunstgræsbane
Kunstgræsbanen
Brædstrup IF
Brædstrup Kunstgræsbane
Kunstgræsbanen
29.
søndag
12.00
TMG
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 731
Mårslet Stadion
FC Skanderborg
Mårslet Stadion
29.
søndag
12.00
Odder IGF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 7
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
FC Skanderborg (1)
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
29.
søndag
12.20
Horsens fS (2)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 53
Højbo Stadion Kunstgræsbane
FC Skanderborg (2)
Højbo Stadion Kunstgræsbane
29.
søndag
13.20
FC Skanderborg (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne • Pulje 7
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Stensballe IK (1)
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
29.
søndag
14.00
FC Skanderborg
Kvinder
U15
Kval. kampe om oprykning U15 Piger Liga 2 • Kval. om oprykning
Fårvang Stadion
BMK
Fårvang Stadion
29.
søndag
15.00
FC Horsens
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 827
FC Horsens Arena Kunstgræs
FC Skanderborg
FC Horsens Arena Kunstgræs
29.
søndag
16.00
Odder IGF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (1999-00) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 370
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
FC Skanderborg
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
November 2017
1.
onsdag
20.30
VSK Aarhus
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 303
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
FC Skanderborg
Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
2.
torsdag
17.30
FC Skanderborg
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 3 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 91
Vestergadeanlægget
Hatting-Torsted/Stensballe
Vestergadeanlægget
2.
torsdag
18.45
FC Skanderborg
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 - Vinterserien (2002) 11M • Pulje 60
Vestergadeanlægget
HOG Hinnerup
Vestergadeanlægget
3.
fredag
18.45
Vinding SF
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 90
Vinding Kunstgræsbane
FC Skanderborg
Vinding Kunstgræsbane
4.
lørdag
12.30
FC Skanderborg
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 511
Fælleden kunstgræsbane
Randers Freja
Fælleden kunstgræsbane
4.
lørdag
13.30
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 4
Wannafind Stadion
Holstebro B
Wannafind Stadion
4.
lørdag
14.00
FC Skanderborg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Fælleden kunstgræsbane
Haderslev FK
Fælleden kunstgræsbane
4.
lørdag
17.00
AGF, Aarhus
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 718
Fredensvang - Kunstgræsbanen
FC Skanderborg
Fredensvang - Kunstgræsbanen
5.
søndag
00.00
Næsby BK
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2008) - 3. runde • Sølv 2
ALPI Arena Næsby
FC Skanderborg
ALPI Arena Næsby
5.
søndag
11.00
Hårby/Hørning Fodbold
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 72
Højbo Stadion
FC Skanderborg
Højbo Stadion
5.
søndag
12.00
FC Skanderborg
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 613
Fælleden kunstgræsbane
Hobro IK
Fælleden kunstgræsbane
5.
søndag
13.00
FB Fodbold
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 - Vinterserien (2002) 11M • Pulje 60
Bredsten Stadion
FC Skanderborg
Bredsten Stadion
5.
søndag
16.00
Vorup FB
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 303
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
FC Skanderborg
XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
8.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 511
Fælleden kunstgræsbane
AGF, Aarhus
Fælleden kunstgræsbane
9.
torsdag
18.30
FC Skanderborg
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 - Vinterserien (2002) 11M • Pulje 60
Vestergadeanlægget
Vorup FB
Vestergadeanlægget
10.
fredag
19.30
Kolding IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 452
Bramdrupdam Kunstgræsbane
FC Skanderborg
Bramdrupdam Kunstgræsbane
11.
lørdag
11.00
Gauerslund IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 613
Danbolig Arena Gauerslund Kunstgræs
FC Skanderborg
Danbolig Arena Gauerslund Kunstgræs
11.
lørdag
14.00
FS Holstebro
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 511
Idrætscenter Vest
Bane 14 Lysbane
FC Skanderborg
Idrætscenter Vest
Bane 14 Lysbane
11.
lørdag
14.00
FC Skanderborg
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 (1999-2000) 11M - efterår 2017 • Pulje 303
Fælleden kunstgræsbane
Viby/AGF
Fælleden kunstgræsbane
11.
lørdag
14.00
BMI
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 718
Egelund Idrætscenter
FC Skanderborg
Egelund Idrætscenter
12.
søndag
13.00
Fredericia KF
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 - Vinterserien (2002) 11M • Pulje 60
Erritsø Stadion
FC Skanderborg
Erritsø Stadion
12.
søndag
13.00
Grenaa IF
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 3 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 91
HSM Arena Grenå
FC Skanderborg
HSM Arena Grenå
17.
fredag
18.00
BMI (L3/528)
Herrer
U15
DBU Jylland Pokal U15 Drenge/11 (2003) • Pulje 1
Egelund Idrætscenter
FC Skanderborg (L1/511)
Egelund Idrætscenter
18.
lørdag
14.00
FC Skanderborg
Herrer
Senior
Herre Division / Træningskamp • Privat
Fælleden kunstgræsbane
Middelfart
Fælleden kunstgræsbane
19.
søndag
00.00
FC Skanderborg
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2008) - 3. runde • Sølv 2
Fælleden kunstgræsbane
OB
Fælleden kunstgræsbane
19.
søndag
09.00
FC Skanderborg (1)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
FC Skanderborg (2)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
09.36
Kolind Midtdjurs (2)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
FC Skanderborg (1)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
09.48
Aarhus Fremad
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
FC Skanderborg (2)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
10.12
FC Skanderborg
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81
Korshøjhallen
FC Horsens (2)
Korshøjhallen
19.
søndag
10.24
FC Skanderborg (1)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
Aarhus Fremad
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
10.36
BMI (1)
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81
Korshøjhallen
FC Skanderborg
Korshøjhallen
19.
søndag
10.36
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
IF Lyseng
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
11.00
Fortuna Randers (1)
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81
Korshøjhallen
FC Skanderborg
Korshøjhallen
19.
søndag
11.12
IF Lyseng
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
FC Skanderborg (1)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
11.24
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF (1)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
11.36
FC Skanderborg
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81
Korshøjhallen
Randers Freja (2)
Korshøjhallen
19.
søndag
13.00
Romalt IF
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
Voldum Hallen
FC Skanderborg (2)
Voldum Hallen
19.
søndag
13.48
IF Mols
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
Voldum Hallen
FC Skanderborg (2)
Voldum Hallen
19.
søndag
14.00
Vinding SF (L3/371)
Herrer
U19
DBU Jylland Pokal U19 Drenge/11 (1999-00) • Pulje 1
Vinding Kunstgræsbane
FC Skanderborg (L1/303)
Vinding Kunstgræsbane
19.
søndag
14.00
FC Skanderborg (L3/416)
Herrer
U17
DBU Jylland Pokal U17 Drenge/11 (2001) • Pulje 1
Fælleden
AGF (Liga)
Fælleden
19.
søndag
14.12
FC Skanderborg (U15 Piger)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Borgernes Hus
Sejs Svejbæk IF
Borgernes Hus
19.
søndag
14.36
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
Voldum Hallen
Randers Freja
Voldum Hallen
19.
søndag
14.36
BMI
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Borgernes Hus
FC Skanderborg (U15 Piger)
Borgernes Hus
19.
søndag
15.12
Hatting-Torsted Fodbold (2)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Borgernes Hus
FC Skanderborg (U15 Piger)
Borgernes Hus
19.
søndag
15.24
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
Voldum Hallen
Lystrup IF
Voldum Hallen
19.
søndag
16.12
FC Skanderborg (1)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 74
Borgernes Hus
BKF (1)
Borgernes Hus
19.
søndag
16.36
Team HEG
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 74
Borgernes Hus
FC Skanderborg (1)
Borgernes Hus
19.
søndag
17.12
Hatting-Torsted Fodbold (1)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 74
Borgernes Hus
FC Skanderborg (1)
Borgernes Hus
25.
lørdag
12.30
Grenaa IF-Østdjurs 91 (U16 Piger)
Kvinder
U18
U18 Piger B - Futsal (2000/2001) • Pulje 70
Niels Ebbesen Hallen
FC Skanderborg
Niels Ebbesen Hallen
25.
lørdag
13.15
FC Skanderborg
Kvinder
U18
U18 Piger B - Futsal (2000/2001) • Pulje 70
Niels Ebbesen Hallen
Silkeborg IF Q (2)
Niels Ebbesen Hallen
25.
lørdag
13.45
Silkeborg IF Q (U16 Piger)
Kvinder
U18
U18 Piger B - Futsal (2000/2001) • Pulje 70
Niels Ebbesen Hallen
FC Skanderborg
Niels Ebbesen Hallen
25.
lørdag
14.15
FC Skanderborg
Kvinder
U18
U18 Piger B - Futsal (2000/2001) • Pulje 70
Niels Ebbesen Hallen
Østbirk IF
Niels Ebbesen Hallen
26.
søndag
10.00
FC Skanderborg
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 - Vinterserien (2002) 11M • Pulje 60
Fælleden kunstgræsbane
Taulov/Skærbæk IF
Fælleden kunstgræsbane
26.
søndag
13.00
Egebjerg IF
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 - Vinterserien (2005) 11M • Pulje 90
Egebjerghallen
Kunstgræsbane (11:11)
FC Skanderborg
Egebjerghallen
Kunstgræsbane (11:11)
26.
søndag
14.15
Vinding SF
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2008) - 3. runde • Sølv 2
Vinding Kunstgræsbane
FC Skanderborg
Vinding Kunstgræsbane
December 2017
3.
søndag
09.00
FC Skanderborg (U15 Piger)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Vest Hallen
BMI
Vest Hallen
3.
søndag
09.12
Randers Freja (2)
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81
Spektrum Odder, Hal 2
FC Skanderborg
Spektrum Odder, Hal 2
3.
søndag
09.36
Silkeborg IF Q
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Vest Hallen
FC Skanderborg (U15 Piger)
Vest Hallen
3.
søndag
09.48
FC Skanderborg
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81
Spektrum Odder, Hal 2
Fortuna Randers (1)
Spektrum Odder, Hal 2
3.
søndag
10.12
FC Skanderborg (U15 Piger)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Vest Hallen
Brabrand IF (2)
Vest Hallen
3.
søndag
10.12
FC Skanderborg
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81
Spektrum Odder, Hal 2
BMI (1)
Spektrum Odder, Hal 2
3.
søndag
10.36
Sejs Svejbæk IF
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Vest Hallen
FC Skanderborg (U15 Piger)
Vest Hallen
3.
søndag
10.36
FC Horsens (2)
Kvinder
U15
U15 Piger A/B (2003) INDE • Pulje 81
Spektrum Odder, Hal 2
FC Skanderborg
Spektrum Odder, Hal 2
3.
søndag
11.00
FC Skanderborg (1)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 74
Vest Hallen
Team HEG
Vest Hallen
3.
søndag
11.36
BKF (2)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 74
Vest Hallen
FC Skanderborg (1)
Vest Hallen
3.
søndag
12.12
FC Skanderborg (1)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 74
Vest Hallen
Skægkær IF Centrum
Vest Hallen
3.
søndag
12.12
Brabrand IF (1)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Voldum Hallen
FC Skanderborg (1)
Voldum Hallen
3.
søndag
12.24
Ørsted IF
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
KHIF Hallen
FC Skanderborg (2)
KHIF Hallen
3.
søndag
12.24
TMG
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Voldum Hallen
FC Skanderborg (2)
Voldum Hallen
3.
søndag
12.36
BKF (1)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 74
Vest Hallen
FC Skanderborg (1)
Vest Hallen
3.
søndag
13.00
FC Skanderborg (1)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Voldum Hallen
TMG
Voldum Hallen
3.
søndag
13.12
Brabrand IF (1)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
KHIF Hallen
FC Skanderborg (2)
KHIF Hallen
3.
søndag
13.12
Kolind Midtdjurs (2)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Voldum Hallen
FC Skanderborg (2)
Voldum Hallen
3.
søndag
13.36
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
KHIF Hallen
Romalt IF
KHIF Hallen
3.
søndag
13.36
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Voldum Hallen
FC Skanderborg (1)
Voldum Hallen
3.
søndag
14.00
FC Skanderborg (1)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Voldum Hallen
Kolind Midtdjurs (2)
Voldum Hallen
3.
søndag
14.12
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
KHIF Hallen
IF Mols
KHIF Hallen
3.
søndag
14.12
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Voldum Hallen
Aarhus Fremad
Voldum Hallen
9.
lørdag
17.00
FC Skanderborg
Kvinder
U18
U18 Piger B - Futsal (2000/2001) • Pulje 70
Voel Hallerne Hal 2
Silkeborg IF Q (1)
Voel Hallerne Hal 2
9.
lørdag
17.30
Østbirk IF
Kvinder
U18
U18 Piger B - Futsal (2000/2001) • Pulje 70
Voel Hallerne Hal 2
FC Skanderborg
Voel Hallerne Hal 2
9.
lørdag
18.30
FC Skanderborg
Kvinder
U18
U18 Piger B - Futsal (2000/2001) • Pulje 70
Voel Hallerne Hal 2
Grenaa IF-Østdjurs 91 (U16 Piger)
Voel Hallerne Hal 2

Arrangementer og events

  • Arrangementer og events
    7. oktober - Store teknikdag for U9-11 Piger og Drenge

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    U15 piger - dobbelte kredsvindere!
  • Klubnyt
    Jim Larsen tilknyttet træner staben i FC Skanderborg
  • Klubnyt
    U15 drenge vinder H.C. Andersen Cup
  • Klubnyt
    Endnu to FC Skanderborg drenge i landsholdstrøjen

Vigtige datoer

  • Vigtige datoer
    20. september - Sidste frist for tilmelding af hold til indefodbold og futsal