Menu
;
;
;
Kommende kampe
Februar 2023
3.
fredag
17.45
Jelling fS
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2007) 11M - Vinterturnering • Pulje 19
Jelling Stadion (Kunstgræs)
FC Skanderborg
Jelling Stadion (Kunstgræs)
3.
fredag
18.00
FC Skanderborg (L3)
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2-3 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 120
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Ry Fodbold
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
4.
lørdag
09.00
Rask Mølle OIF (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 96
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
FC Skanderborg (1)
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
4.
lørdag
09.40
FC Skanderborg (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 96
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
Sejs Svejbæk IF (1)
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
4.
lørdag
10.00
FC Skanderborg (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 45
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Skødstrup SF (3)
Normal Arena, 11-mands (kunst)
4.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U9
U9 Drenge A Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 52
Ry Fodbold Kunstgræsbane
Give Fremad
Ry Fodbold Kunstgræsbane
4.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 90
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Mejdal-Halgård Fodbold
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
4.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger C Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 122
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3B (kunst)
Solbjerg IF
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3B (kunst)
4.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U9
U9 Piger B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 127
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 10 - kunstbane
Lund IF (1)
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 10 - kunstbane
4.
lørdag
10.20
FC Skanderborg (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 96
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
Horsens fS (1)
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
4.
lørdag
10.30
Vinding SF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 52
Ry Fodbold Kunstgræsbane
FC Skanderborg
Ry Fodbold Kunstgræsbane
4.
lørdag
10.30
Hørning IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 90
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
FC Skanderborg
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
4.
lørdag
10.30
Odder IGF
-
Kvinder
U10
U10 Piger C Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 122
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3B (kunst)
FC Skanderborg
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3B (kunst)
4.
lørdag
10.30
Lund IF (2)
-
Kvinder
U9
U9 Piger B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 127
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 10 - kunstbane
FC Skanderborg
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 10 - kunstbane
4.
lørdag
10.40
Kolt/Hasselager IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 45
Normal Arena, 11-mands (kunst)
FC Skanderborg (2)
Normal Arena, 11-mands (kunst)
4.
lørdag
11.00
FC Skanderborg (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 19
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
IF Lyseng (2)
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
4.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U9
U9 Drenge A Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 52
Ry Fodbold Kunstgræsbane
Ry Fodbold
Ry Fodbold Kunstgræsbane
4.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 90
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
Herning Fremad
Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
4.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger C Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 122
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3B (kunst)
TMG
Mårslet SuperBrugsen Arena (TMG Kunstgræs)
3B (kunst)
4.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U9
U9 Piger B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 127
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 12 - kunstbane
Stensballe IK
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 12 - kunstbane
4.
lørdag
11.15
Stavtrup/Viby
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 55
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
FC Skanderborg
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
4.
lørdag
11.20
FC Skanderborg (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 45
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Ry Fodbold (2)
Normal Arena, 11-mands (kunst)
4.
lørdag
11.30
FC Skanderborg
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2010) 11M - Vinterturnering • Pulje 131
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Talent FC Academy
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
4.
lørdag
11.30
FC Skanderborg
-
Herrer
U9
U9 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 83
Ry Fodbold Kunstgræsbane
AIA/Tranbjerg
Ry Fodbold Kunstgræsbane
4.
lørdag
11.30
Ry Fodbold
-
Kvinder
U9
U9 Piger B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 127
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 12 - kunstbane
FC Skanderborg
Simon Kjær Park (kunstgræs)
Bane 12 - kunstbane
4.
lørdag
11.40
HOG Hinnerup (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 19
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
FC Skanderborg (1)
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
4.
lørdag
12.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 154
Hammerum Kunstgræsbane 2
Aabyhøj IF
Hammerum Kunstgræsbane 2
4.
lørdag
12.00
FC Skanderborg (3)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 141
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Hammel GF (2)
Normal Arena, 11-mands (kunst)
4.
lørdag
12.00
BMI
-
Herrer
U9
U9 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 83
Ry Fodbold Kunstgræsbane
FC Skanderborg
Ry Fodbold Kunstgræsbane
4.
lørdag
12.00
Hørning IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 111
Højbo Stadion Kunstgræsbane
FC Skanderborg
Højbo Stadion Kunstgræsbane
4.
lørdag
12.20
Horsens fS
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 19
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
FC Skanderborg (1)
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
4.
lørdag
12.30
FC Skanderborg
-
Herrer
U9
U9 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 83
Ry Fodbold Kunstgræsbane
Solbjerg IF
Ry Fodbold Kunstgræsbane
4.
lørdag
12.30
FC Skanderborg
-
Herrer
U8
U8 Drenge C Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 111
Højbo Stadion Kunstgræsbane
Egebjerg IF (2)
Højbo Stadion Kunstgræsbane
4.
lørdag
12.40
Rindum SU (1)
-
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 154
Hammerum Kunstgræsbane 2
FC Skanderborg
Hammerum Kunstgræsbane 2
4.
lørdag
12.40
VSK Aarhus (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 141
Normal Arena, 11-mands (kunst)
FC Skanderborg (3)
Normal Arena, 11-mands (kunst)
4.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
-
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Træningskamp
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Vatanspor
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
4.
lørdag
13.00
Ikast FC
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - Vinterturnering • Pulje 14
Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
Bane 1
FC Skanderborg
Ikast FC Stadion Allé - Kunstbane 1
Bane 1
4.
lørdag
13.00
Aabyhøj IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 111
Højbo Stadion Kunstgræsbane
FC Skanderborg
Højbo Stadion Kunstgræsbane
4.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger A Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 114
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2B - 5-mands
Solbjerg IF
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2B - 5-mands
4.
lørdag
13.20
Mejdal-Halgård Fodbold
-
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 154
Hammerum Kunstgræsbane 2
FC Skanderborg
Hammerum Kunstgræsbane 2
4.
lørdag
13.20
Hørning IF (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 141
Normal Arena, 11-mands (kunst)
FC Skanderborg (3)
Normal Arena, 11-mands (kunst)
4.
lørdag
13.30
Erritsø GIF
-
Kvinder
U10
U10 Piger A Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 114
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2A - 5-mands
FC Skanderborg
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2A - 5-mands
4.
lørdag
14.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger A Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 114
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2A - 5-mands
FC Horsens
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2A - 5-mands
5.
søndag
09.00
Stensballe IK (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 106
Stensballe Kunstgræs Arena
FC Skanderborg (2)
Stensballe Kunstgræs Arena
5.
søndag
09.40
FC Skanderborg (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 106
Stensballe Kunstgræs Arena
Rask Mølle OIF (2)
Stensballe Kunstgræs Arena
5.
søndag
10.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 67
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
FC Horsens (2)
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
5.
søndag
10.20
FC Skanderborg (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 106
Stensballe Kunstgræs Arena
Brædstrup IF
Stensballe Kunstgræs Arena
5.
søndag
10.30
Brædstrup IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 67
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
FC Skanderborg
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
5.
søndag
11.00
Stensballe IK (1)
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 66
Stensballe Kunstgræs Arena
FC Skanderborg (1)
Stensballe Kunstgræs Arena
5.
søndag
11.00
Odder IGF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 67
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
FC Skanderborg
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
5.
søndag
11.00
FC Horsens (2)
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 83
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2A - 8-mands
FC Skanderborg (2)
Designa Kunstgræs 1
Kunst 2A - 8-mands
5.
søndag
11.30
FC Skanderborg
-
Herrer
U8
U8 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 103
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
FC Horsens
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
5.
søndag
11.40
FC Skanderborg (1)
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 66
Stensballe Kunstgræs Arena
Team Viborg (1)
Stensballe Kunstgræs Arena
5.
søndag
11.40
FC Skanderborg (2)
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 83
Designa Kunstgræs 1
SIF Assentoft
Designa Kunstgræs 1
5.
søndag
12.00
Vejle B
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (2008) 11M - Vinterturnering • Pulje 33
VB Parken Gammel Kunst 1
FC Skanderborg
VB Parken Gammel Kunst 1
5.
søndag
12.00
TMG
-
Herrer
U8
U8 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 103
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
FC Skanderborg
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
5.
søndag
12.20
Seest B (1)
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 66
Stensballe Kunstgræs Arena
FC Skanderborg (1)
Stensballe Kunstgræs Arena
5.
søndag
12.30
Bredballe IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (4./5. feb) • Pulje 103
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
FC Skanderborg
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
5.
søndag
13.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 1 / Træningskamp • Træningskamp
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Hedensted IF
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
5.
søndag
13.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
Silkeborg IF Q
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
5.
søndag
13.00
Stavtrup IF
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2-3 (2010) 11M - Vinterturnering • Pulje 128
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
FC Skanderborg
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
5.
søndag
14.30
Brabrand IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge C (09) 8M - Vinterturnering • Pulje 8
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs Vest, mod petanque (8M eller 2x5M)
FC Skanderborg
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs Vest, mod petanque (8M eller 2x5M)
5.
søndag
15.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 68
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
Ry Fodbold
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane