Menu
;
;
;
Kommende kampe
September 2022
27.
tirsdag
17.30
FC Skanderborg
livescore
0 - 0
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M-efterår 2022 ombryd • Pulje 850
team.blue arena
Normal Arena (11 mands)
Sorring/Voel
team.blue arena
Normal Arena (11 mands)
27.
tirsdag
18.00
FC Skanderborg
1 - 4
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2008) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 563
Vestergadeanlægget
Fælleden kunstgræsbane
Hørning IF (1)
Vestergadeanlægget
Fælleden kunstgræsbane
27.
tirsdag
19.00
FC Skanderborg (L2B/516)
livescore
-
Herrer
U15
U15 Drenge/11 (2008) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
FC Horsens (L2B/517)
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
28.
onsdag
17.30
FC Skanderborg
-
Kvinder
U12
U12 Piger A (2011) 8M - Efterår 2022 • Pulje 133
Vestergadeanlægget
Kampbanen A1
Hatting-Torsted Fodbold
Vestergadeanlægget
Kampbanen A1
28.
onsdag
17.45
FC Fredericia
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1B (2010) 8M-efterår 2022 ombrydn • Pulje 762
Elbo Hallen
FC Skanderborg
Elbo Hallen
28.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 1 (2006) 11M - efterår 2022 • Pulje 402
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Vejle B
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
28.
onsdag
19.00
FC Skanderborg
livescore
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2007) 11M - efterår 2022 • Pulje 456
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
Herning Fremad
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
28.
onsdag
19.00
HEI (2)
-
Kvinder
K+29
K+29 7M - Efterår 2022 • Pulje 321
Invita Arena, Skæring
FC Skanderborg
Invita Arena, Skæring
29.
torsdag
17.30
Stjær B
-
Herrer
U12
U12 Drenge C2 (2011) 8M - Efterår 2022 • Pulje 92
Vesterbro Stadion
FC Skanderborg
Vesterbro Stadion
29.
torsdag
18.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1B (2010) 8M-efterår 2022 ombrydn • Pulje 762
Vestergadeanlægget
Sølundbanen D1-D2
Ikast FC
Vestergadeanlægget
Sølundbanen D1-D2
30.
fredag
18.30
Hornslet IF
-
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 3 (2007) 11M/9M-efterår 2022 ombryd • Pulje 850
Hornslet Kunstgræsbane
Kunstgræsbanen Hornslet
FC Skanderborg
Hornslet Kunstgræsbane
Kunstgræsbanen Hornslet
Oktober 2022
1.
lørdag
10.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 732
v/ Solbjergskolens Idrætshal
TMG
v/ Solbjergskolens Idrætshal
1.
lørdag
10.40
Silkeborg IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 543
Vesterbro Stadion
FC Skanderborg (2)
Vesterbro Stadion
1.
lørdag
10.40
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 732
v/ Solbjergskolens Idrætshal
Solbjerg IF
v/ Solbjergskolens Idrætshal
1.
lørdag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2B (2008) 11M - efterår 2022 • Pulje 516
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
Gødvad GIF
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
1.
lørdag
11.00
Odder IGF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 614
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
FC Skanderborg
Spektrum Odder
Bane 2 - Kampbane
1.
lørdag
11.20
FC Skanderborg (2)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 543
Vesterbro Stadion
Stjær B
Vesterbro Stadion
1.
lørdag
11.30
FC Skanderborg
-
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2012) 8M - Efterår 2022 • Pulje 25
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
Stensballe IK
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
1.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Efterår 2022 • Pulje 10
team.blue arena
Normal Arena (11 mands)
Silkeborg KFUM
team.blue arena
Normal Arena (11 mands)
1.
lørdag
13.00
Solbjerg IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5.2 11M/9M ombrydning - Efterår 2022 • Pulje 292
Lundbjergvang
FC Skanderborg
Lundbjergvang
1.
lørdag
13.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (2012) 8M - Efterår 2022 • Pulje 1
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
Dronningborg B
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
2.
søndag
00.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 489
team.blue arena
Vestergadeanlægget - Kampbanen
FC Århus Syd
team.blue arena
Vestergadeanlægget - Kampbanen
2.
søndag
10.00
Solbjerg IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 525
v/ Solbjergskolens Idrætshal
FC Skanderborg
v/ Solbjergskolens Idrætshal
2.
søndag
10.00
Sejs Svejbæk IF (1)
-
Kvinder
U11
U11 Piger C (2012) 5M - Efterår 2022 • Pulje 710
Søndervangskolen
FC Skanderborg
Søndervangskolen
2.
søndag
10.00
Alliancen IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger Begynderstævne (2013) 5M 2/10 2022 • Pulje 6
Vestergadeanlægget
Lysbanen C1
FC Skanderborg
Vestergadeanlægget
Lysbanen C1
2.
søndag
10.30
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger Begynderstævne (2013) 5M 2/10 2022 • Pulje 6
Vestergadeanlægget
Lysbanen C4
Hover IF
Vestergadeanlægget
Lysbanen C4
2.
søndag
10.40
FC Skanderborg
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 525
v/ Solbjergskolens Idrætshal
Lund IF
v/ Solbjergskolens Idrætshal
2.
søndag
10.40
Hou Og Omegns IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 547
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
FC Skanderborg (1)
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
2.
søndag
10.40
TMG
-
Kvinder
U10
U10 Piger C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 739
Voerladegård Stadion
FC Skanderborg
Voerladegård Stadion
2.
søndag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 648
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
AIA/Tranbjerg
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
2.
søndag
11.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2010) 8M - efterår 2022 ombryd • Pulje 786
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
Kolt/Hasselager IF
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
2.
søndag
11.20
Ry Fodbold
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (2012) 8M - Efterår 2022 • Pulje 34
INOX Park
FC Skanderborg
INOX Park
2.
søndag
11.20
FC Skanderborg (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 547
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
Odder IGF
Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
2.
søndag
11.20
FC Skanderborg
-
Kvinder
U11
U11 Piger C (2012) 5M - Efterår 2022 • Pulje 710
Søndervangskolen
Sejs Svejbæk IF (2)
Søndervangskolen
2.
søndag
11.20
FC Skanderborg
-
Kvinder
U10
U10 Piger C (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 739
Voerladegård Stadion
Voerladegaard IF
Voerladegård Stadion
2.
søndag
11.30
Gedved IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger Begynderstævne (2013) 5M 2/10 2022 • Pulje 6
Vestergadeanlægget
Lysbanen C2
FC Skanderborg
Vestergadeanlægget
Lysbanen C2
2.
søndag
12.30
FC Skanderborg
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 1 (2010) 8M - efterår 2022 ombryd • Pulje 987
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
Varde IF
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
2.
søndag
12.40
FC Skanderborg
-
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 511
AURA Park (Stavtrup)
Bane 4
Søften GF
AURA Park (Stavtrup)
Bane 4
2.
søndag
13.00
Hørning IF (2)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2022 • Pulje 82
Højbo Stadion
Bane 1
FC Skanderborg
Højbo Stadion
Bane 1
2.
søndag
13.20
TRIF
-
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (2013) 5M - Efterår 2022 • Pulje 511
AURA Park (Stavtrup)
Bane 4
FC Skanderborg
AURA Park (Stavtrup)
Bane 4
2.
søndag
14.00
Odder IGF (1)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5.1 - ombrydning - Efterår 2022 • Pulje 235
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
FC Skanderborg
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
Bane 5 - Kunstgræsbane
2.
søndag
14.00
BK 22
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 489
Søndervangskolen
FC Skanderborg
Søndervangskolen
2.
søndag
14.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2009) 11M/9M - efterår 2022 ombr • Pulje 966
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Odder IGF
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
2.
søndag
15.00
Ry Fodbold
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2007) 11M - efterår 2022 • Pulje 464
INOX Park
FC Skanderborg
INOX Park
2.
søndag
15.00
Horsens fS
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 675
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
Kunstgræs bane 4
FC Skanderborg
Jacobsen Plus - Kunst Arena 4
Kunstgræs bane 4
2.
søndag
16.00
FC Skanderborg
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 1 - Efterår 2022 • Pulje 263
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
Brabrand IF
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
2.
søndag
16.00
Aabyhøj IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2007) 11M - efterår 2022 • Pulje 456
Aabyhøj Stadion
Kulgården 2
FC Skanderborg
Aabyhøj Stadion
Kulgården 2
3.
mandag
19.00
FC Skanderborg
-
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 4
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
Aarhus Posten
Fælleden kunstgræsbane
Fælleden kunstgræsbane
3.
mandag
19.00
FC Skanderborg
-
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands • Kreds 15
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
Viby IF
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)